MMA

Nunes dhe Pennington “face to face” në Brazil, sfidë për titull në UFC-224

Kampionia e botës në peshën “bantamweight” (pesha gjel) në artet marciale mikse, braziliania Amanda Nunes dhe sfidantja amerikane Raquel Pennington,

Ngannou sfidon Brock Lesnar për “ndeshjen e ëndrrave”

Një gjë është e sigurt, situata është nxehur mes Francis Ngannou dhe Derrick Lewis. Por nëse “Grabitqari” do të zgjidhte

White zbulon datën e rikthimit në kafaz të Conor McGregor

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka folur për mediat për rikthimin e mundshëm në kafaz të kampionit irlandez të arteve

Zyrtare, Romero vs. Whittaker 2 do të zhvillohet në UFC 225

Një revansh për titullin kampion i është shtuar eventit të Çikagos. Rober Whittaker vs. Yoel Romero 2 do të zhvillohet

McGregor si Schwarzenegger, mund të nisë një karrierë në politikë

Kryeministri i Irlandës, Leo Varadkar, ka zhvilluar një takim me një nga ikonat e filmave me aksion Arnold Schwarzenegger, që

Rousey: Më pëlqen WWE-ja, por ende nuk jam tërhequr nga UFC

Ronda Rousey, një nga ikonat e arteve marciale mikse (MMA), një legjendë e këtij sporti, do të bëjë debutimin e

Nurmagomedov: Ndaj Ferguson sfida e jetës, e dëshiroj shumë atë titull

Më 7 prill do të zhvillohet eventi i UFC-223, ku spikat dueli për titullin kampion bote në peshën e lehtë

McGregor dy duele gjatë 2018-ës, për titullin dhe ndaj Nate Diaz

Conor McGregor ikona e arteve marciale mikse, nuk zhvillon një duel në kafaz që prej nëntorit të vitit 2016, kur

U cilësua si luftëtari më budalla i historisë së UFC, ja përgjigja e Soukhamthath

Soukhamthath e di shumë mirë se ishte drejt humbjes n raundin e tretë dhe të fundit të ndeshjes me O’Malley

Një femër pretendon se mund ta mposhtë Mayweather në UFC

Por nuk është një femër çfarëdo, por më e mira e planetit. Është pikërisht kampionia e peshës pupël të UFC