MMA

Floyd mendon çdo ditë për një duel në kafaz me Conor

Edhe pse dy protagonistët e duelit të 26 gushtit, Conor McGregor dhe Floyd Mayweather, kanë deklaruar ditët e fundit se

TJ Dillashaw synon një përballje titanësh ndaj Demetrious Johnson

TJ Dillashaw, kampioni i botës në artet marciale mikse në peshën “bantamweight” (pesha gjel) ka konfirmuar sërish sot se është

Diaz i pandreqshëm, tymos marijuanë “live” para kamerave

Nate Diaz nuk ndryshon asnjëherë. Një nga sportistët më të dashur dhe të famshëm të UFC-së ka bërë sërish “show”

Rousey firmos të dielën kontratën me WWE

Ditën e diel, ish-ikona e arteve marciale mikse Ronda Rousey do të nënshkruajë kontratën e re me World Wrestling Entertainment

Gjithçka që duhet të dini për supersfidën Cerrone vs. Medeiros

Kur “Cowboy” Cerrone të futet në kafaz në orët e para të mëngjesit të sotëm, i gjithë Austin, Texas (vendlindja

McGregor heq dorë: Nuk do të ketë asnjë revansh me Mayweather

Kampioni irlandez i arteve marciale mikse Conor McGregor ka deklaruar se revanshi mes tij dhe Floyd Mayweather nuk do të

Trajneri i McGregor: Ja çfarë do të ndodhte nëse Mayweather do të ndeshej me McGregor në MMA

Jon Kavanagh pretendon se do të kishte shumë dëshirë të shihte një ndeshje MMA mes Floyd Mayweather dhe Conor McGregor.

Rockhold dhe Romero 6 muaj pezullim nga UFC-ja pas duelit

Luke Rockhold dhe Yoel Romero, dy protagonistët e eventit të UFC-221, zhvilluar fundjavën e kaluar në Perth të Australisë, janë

Menaxheri: Jon Jones ka 95% mundësi të rikthehet brenda vitit 2018

Jon Jones aktualisht po kalon një periudhë të gjatë jashtë oktogonit pasi është kapur pozitiv në testin e antidopingut pasi

Rousey më 25 shkurt debuton në WWE, në “Elimination Chamber”

Ronda Rousey do të nisë karrierën e saj në World Wrestling Entertainment  më datën 25 shkurt, ku do të jetë