MMA

McGregor konfirmon rikthimin në kafaz, zbulon emrin e rivalit të radhës

Shumë shpejt mund të mësojmë se kush do të jetë rivali i ardhshëm i Conor McGregor. Duke folur sot në

Rousey braktis kafazin, nis stërvitjen në palestrën e WWE-së

Duket se ish-kampionia e botës në peshën e lehtë në artet marciale mikse dhe ikonë e këtij sporti Ronda Rousey

McGregor: Kam nisur të mësoj djalin 5-muajsh me teknikat e UFC-së

Kampioni irlandez i arteve marciale mikse Conor McGregor ka rrëfyer sot se ka nisur t’i mësojë djalit të tij 5-muajsh

Dana White: Boksi mund të kalojë në varësinë e UFC-së

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka befasuar të gjithë sot kur në një deklaratë ka thënë se një ditë boksi

McGregor kapet mat duke sharë gjyqtarët gjatë një ndeshje të UFC-së

Ylli i arteve marciale mikse Conor McGregor është kapur mat nga kamerat teksa fyen gjyqtarin e një sfide të UFC-së

Dana White: Jon Jones sportisti më i talentuar i UFC, e çoi dëm karrierën

Presidenti i UFC-së, Dana White, në një prononcim për mediat, ka konfirmuar edhe një herë simpatinë që ka patur për

Ferguson thumbon McGregor: Kampion vetëm në letra

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka konfirmuar së fundi se Conor McGregor, kampioni i botës në peshën e lehtë, duhet

Dritan Barjamaj nesër lufton në Monz pë Titull

Luftëtari shqiptar i ringjeve Dritan Barjamaj, neser në Monz të Belgjkikës do të ndeshet për titull “Europian Beat doën”. Cekim

Dy ish-kampionët Dos Anjos dhe Lawler do të ndeshen në UFC në fund të vitit

Ish-kampionit të peshës së lehtë të UFC Rafael dos Anjos do t’i plotësohet dëshira duke u ndeshur me ish-kampionin e

Ferguson kërcënon McGregor: Prano këshillën e UFC-së, do t’ia heq buzëqeshjen

“Unë besoj se sfida me Conor do të bëhet”, u shpreh sot në një intervistë televizive Tony Ferguson, kampioni i