MMA

Nunes: Nuk ka surpriza, titulli do të mbesë i imi

Amanda Nunes, kampionia e botës në peshën “bantamweight” (pesha gjel), do të mbrojë titullin më 12 maj në eventin e

“Tigri shqiptar”, Ndue Lleshi kundër Ashley Turnon

Ndue Lleshi, djaloshi me prejardhje nga Mirdita e Shqipërisë por tani në vendbanim në Londër të Anglisë, sot edhe zyrtarisht

Holloway-Ortega, Ngannou-Lewis vendosen në UFC 226!

Bëhuni gati pasi UFC 226 i janë shtuar dy sfida epike që do të zhvillohen në T-Mobile Arena të Las

Alvarez thumbon Khabib: Kampion duke mundur nr.11 në botë

Ish-kampioni i botës në peshën e lehtë Eddie Alvarez, ka thumbuar kampionin aktual të kësaj kategorie Khabib Nurmagomedov, që mundi

Holloway synon mbrojtjen e titullit ndaj Ortega në UFC-226

Max Holloway, kampioni i botës në peshën pupël (featherweight) në artet marciale mikse po lëviz për t’u rikthyer në kafaz.

“Khabib Nurmagomedov do ta mundja 10 herë nga 10 ndeshje”

Ish-kampioni Michael Chandler është duke negociuar një rinovim të mundshëm me Bellator pasi po i afron fundi i kontratës. Chandler

Ndue Lleshi me respekt po shikohet nga anglezët

Ndue Lleshi, kur jetonte dhe vepronte në Shqipëri ishte një talent i madh i boksit, por në moshën 17 vjeçare

Jedrzejczyk: Vendimi i gjyqtarëve i gabuar, titulli duhej të ishte imi

Joanna Jedrzejczyk, ish-kampionia e botës në peshën “strawweight” i është rikthyer edhe një herë duelit të dytë të humbur ndaj

Nën mbikqyrje pas arrestimit, por McGregor largohet nga Irlanda për pushime

Ish-kampioni i botës në artet marciale mikse Conor McGregor ka udhëtuar sot për në Bahamas për t’u relaksuar me familjen

Valdrin Istrefit i përcaktohet kundërshtari i parë në ProFightersLeague

Ashtu siç raportuam dje në portalin tone, ArenaRing, se luftëtari i ringjeve Valdrin Istrefi, ka nënshkruar marrëveshje me ProFightersLeague në