MMA

Zyrtare, revanshi Alvarez vs. Porier më 1 qershor në UFC Fight Night Calgary

UFC ka konfirmuar se UFC Fight Night Calgary do të ketë event kryesor revanshin e peshës së lehtë Dustin Porier

Ndue Lleshi shkatërron kundërshtarin e tij

Djaloshi me prejardhje nga Mirdita e Shqipërisë, Ndue Lleshi, gjatë fundjavës në Birmingem të Anglisë edhe njëherë ka treguar kualitetin

Marku duket i frikshëm para meçit me serbin Dragisic

Qershori do të sjellë shumë meçe luftarake, ku shqiptarët do të paraqiten në lufta për tituj të ndryshëm, qofshin në

50 Cent pranë debutimit në MMA ndaj Rampage Jackson

Pak ditë pasi u fotografua me presidentin e Bellator, artisti i mirënjohur 50 Cent është përfolur për një debutim të

UFC 224: Na pret një fundjavë e çmendur në Brazil me Nunes-Pennington & Jacare-Gastelum

UFC 224 do të zhvillohet këtë fundjavë në Jeunesse Arena të Rio de Janeiros të Brazilit. Ndeshja e 12 majit

Dana White: Po punojmë për një duel mes Nate Diaz dhe St-Pierre në UFC-227

Pas deklaratës së Nate Diaz se synon të rikthehet këtë sezon në kafaz pas dy vitesh pushim dhe zërave se

Cyborg: Edhe dy ndeshje në UFC, më pas kaloj në ring

Kampionia braziliane e peshës “featherëeight” (pesha pupel) në artet marciale mikse Cris “Cyborg” Justino, përmes një mesazhi në faqen e

Ish-kampioni i botës: Nuk rikthehem në UFC pa rinovuar kontratën

“Nuk do të rikthehem në kafaz për të dueluar, për sa kohë nuk do të kem rinovuar kontarën me UFC-në”,

Diaz rikthimi në gusht, sërish në kafaz në eventin e UFC-227

Nate Diaz pritet të rikthehet në kafaz 2 vjet pas sfidës së fundit. Njerëz pranë stafit të kampionit amerikan të

Joanna nuk harxhon kohë, rikthehet në kafaz ndaj Torres

Ish-kampionia e UFC Joanna Jedryejczyk do të rikthehet për të konkurruar për të parën herë jo për titullin kampion që