MMA

Cormier mbron titullin kampion

Daniel Cormier ka mbrojtur titullin kampion bote në peshën e rëndë, pas fitores me “submission” në raundin e dytë ndaj

UFC-230, “bisha” Lewis “face to face” me Cormier në prag të duelit për titull

Më datën 3 nëntor do të zhvillohet në Nju Jork eventi UFC-230, ku sfida kryesore është ajo mes kampionit të

ÇFARË NDODH KUR NJË BODYBUILDER DI MMA?

Besohet gjerësisht se bodybuilderat nuk janë të aftë, kur vjen puna tek dyluftimi dhe artet marciale te përziera (MMA). Dhe

Video / Ndeshen me përbindësha në kafaz, por i tremb një “vajzë” për Halloween

Ata zakonisht janë njerëz të guximshëm. Aq të guximshëm sa që futen në një kafaz tetëkëndësh dhe përballen me përbindësh

Nunes: Do ta befasoj Cyborg në kafaz dhe do t’i marr titullin

Eventi UFC-232, që zhvillohet më 29 dhjetor në Las Vegas, do të ketë si një nga dy përballjet kryesore duelin

Cormier: Do ta mbroj titullin, Lewis nuk e ka kuptuar ende që do humbasë

Daniel Cormier është i bindur se do ta mbrojë titullin kampion bote të peshës së rëndë ndaj Derrick Lewis, duel

Nurmagomedov zbulon futbollistin e tij të preferuar

Kampioni i peshës së lehtë të UFC, Khabib Nurmagomedov ka përgëzua yllin e futbollit Mohamed Salah, duke thënë se e

Dana White kërcënon Mayweather: Nëse dëshiron Khabib eja duelo në kafaz

Presidenti i UFC-së, Dana White, gjatë një interviste për televizionin TMZ ka deklaruar se nëse boksieri amerikan Floyd Mayweather dëshiron

Khabib do ndeshet me ikonën e arteve marciale

Pak orë më parë, menaxheri i Khabib Nurmagomedov tha se surpriza të mëdha do të bëhen publike së shpejti, me

Menaxheri i Khabib çmend fansat: Së shpejti lajme të jashtëzakonshme

E ardhmja e Khabib Nurmagomedov është ende në dilemë, pasi do të jetë Komisioni i Sportit në Nevada ai që