MMA

Cyborg pranon marrëveshjen për t’u përballur me Nunes në UFC-226

Cris Cyborg, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka deklaruar sot se ka arritur marrëveshjen për t’u përballur me Amanda

Miocic: Jam pesha e rëndë më e mirë e historisë së UFC

Stipe Miocic ka shkruar historinë të shtunën në mbrëmje kur u bë luftëtari i parë që arriti të mbronte tre

Ngannou: Mësova më shumë nga humbja se sa në katër vite në MMA

Megjithëse humbja e mundësisë për të fituar titullin kampion ishte shumë e madhe, Francis Ngannou është i vendosur të vazhdojë

Miocic i jep leksion “bishës” Ngannou, shkruan historinë e UFC

Stipe Miocic ka mposhtur në mënyrë spektakolare Francis Ngannou I cili padyshim që është luftëtari më i frikshëm i peshës

Nurmagomedov-Ferguson për titullin që do i hiqet McGregor

Agjensia Ruse e Lajmeve bën me dije se brenda kësaj fundjave do të zyrtarizohet dueli për titullin kampion bote në

Cyborg: Jam gati të përballem me Nunes, por me disa kushte

Cris Cyborg, kampionia e botës në peshën “featherweight” (pesha pupël) ka deklaruar sot se nuk është 100% kundër idesë për

Stephens “nënshtron” Choi, sfidon të pamposhturin Ortega

Jeremy “Lil Heathern” Stephens ishte një kundërshtar më i vështirë se sa ishte parashikuar për luftëtarin nga Koreja e Jugut

White: Nëse McGregor vendos të rikthehet në shtator, do t’i heqim titullin

Rikthimi i Conor McGregor në kafaz po vonon dhe gjasat janë që kampioni i botës në peshën e lehtë të

UFC: VanZant humbet ndeshjen dhe thyen krahun, ja foto e dëmtimit

Sportistja amerikane e arteve marciale mikse Paige VanZant humbi duelin ndaj Jessica Rose Clark, zhvilluar në eventin e UFC Night

Whittaker i dëmtuar tërhiqet nga mbrojtja e titullit në UFC-221

Kampioni i botës në peshën e mesme në artet marciale mikse Robert Whittaker është tërhequr nga eventi i UFC-221 që