MMA

Holloway synon mbrojtjen e titullit ndaj Ortega në UFC-226

Max Holloway, kampioni i botës në peshën pupël (featherweight) në artet marciale mikse po lëviz për t’u rikthyer në kafaz.

“Khabib Nurmagomedov do ta mundja 10 herë nga 10 ndeshje”

Ish-kampioni Michael Chandler është duke negociuar një rinovim të mundshëm me Bellator pasi po i afron fundi i kontratës. Chandler

Ndue Lleshi me respekt po shikohet nga anglezët

Ndue Lleshi, kur jetonte dhe vepronte në Shqipëri ishte një talent i madh i boksit, por në moshën 17 vjeçare

Jedrzejczyk: Vendimi i gjyqtarëve i gabuar, titulli duhej të ishte imi

Joanna Jedrzejczyk, ish-kampionia e botës në peshën “strawweight” i është rikthyer edhe një herë duelit të dytë të humbur ndaj

Nën mbikqyrje pas arrestimit, por McGregor largohet nga Irlanda për pushime

Ish-kampioni i botës në artet marciale mikse Conor McGregor ka udhëtuar sot për në Bahamas për t’u relaksuar me familjen

Valdrin Istrefit i përcaktohet kundërshtari i parë në ProFightersLeague

Ashtu siç raportuam dje në portalin tone, ArenaRing, se luftëtari i ringjeve Valdrin Istrefi, ka nënshkruar marrëveshje me ProFightersLeague në

Video / Pamje të reja dalin nga incidenti i McGregor me autobusin

Është e vështirë të kuptosh gjithçka që ka ndodhur gjatë atij momenti, por dukej sikur Khabib Nurmagomedov është munduar të

Diaz provokon McGregor: Ka frikë nga jeta e tij

Nate Diaz shpreson ende që një ditë do ta zhvillojë përballjen e tretë me Conor McGregor, një duel që ka

Valdrin Istrefi do ndeshet për 1 milion dollar tek ProFightersLeague

Luftëtari i ringjeve Valdrin Istrefi, ka nënshkruar marrëveshje me ProFightersLeague në USA për të marr pjesë në turneun e madh

White: Porieri një nga kandidatët për t’u ndeshur me Khabib

Dustin Porier mbase nuk do të ndeshet për titullin kampion në sfidën e radhës, por po i afrohet. Pas nokautit