MMA

Miocic: I kënaqur nga UFC, do ta mbroj titullin edhe ndaj Cormier

Stipe Miocic është sportisti i parë në historinë e arteve marciale mikes që e ka mbrojtur 3 herë titullin kampion

Cormier: Mund Miocic dhe bëhem sportisti më i madh i UFC-së

Më 7 korrik, në “T-Mobile Arena” të Las Vegasit do të zhvillohet eventi i UFC-226 në artet marciale mikse, ku

Arber Murati djaloshi që synon UFC

Populli shqiptar me karakterin dhe disiplinën që ka, sidomos në sportet luftarake ka bërë që të mburremi me suksese si

Namajunas përgatit rikthimin në kafaz: Do të dueloj kur të jem gati

“Aktualisht po rikuperoj nga një dëmtim në qafë dhe po e shfrytëzoj këtë periudhë pa stërvitje për të pushuar dhe

Miocic: Do ta mbyll karrierën si kampion bote

Pas deklaratës së Daniel Cormier, kampionit të botës në peshën “light heavyweight” se synon të bëhet kampion bote në dy

Trajneri i McGregor pranon se sfida ndaj Khabib do të zhvillohet brenda 2018-ës

Edhe pse ka gati 2 vjet që nuk duelon në kafaz duket se e ardhmja e Conor McGregor po merr

Ndue Lleshi do të ndeshet për titull Evrope

Ndue LLeshi tani më ka kuptuar për kundërshtarin e tij që do ndeshet më 7 korrik në Birmingem për titull

McGregor tregon tatuazhet, shëtitje me biçikletë në Nju Jork

Conor McGregor vazhdon të qëndrojë në Nju Jork, ku disa ditë më parë mbërriti për t’u paraqitur para gjykatës, pas

U ofroja 5,000$ kundërshtarëve të tij në stërvitje për ta mundur me nokaut

Gjatë historisë të sporteve ka pasur shumë raste kur trajnerët kanë marrë masa të ekzagjeruara për të përmirësuar paraqitjen e

Khabib: Sfida e radhës në Las Vegas, pres përgjigje nga McGregor

Kampioni i botës në peshën e lehtë në artet marciale mikse Khabib Nurmagomedov, ka dhënë sot një detaj të rëndësishëm