MMA

Dillashaw zbret poshtë për t’i “fikur dritat” peshës flutur

Tashmë është zyrtare! Një tjetër ndeshje madhështore pritet të zhvillohet në UFC 233 më 26 janar të vitit 2019 në

Khabib: Gati të pajtohem me McGregor, por preferoj të dueloj ndaj atij

Kampioni i botës në peshën e lehtë në artet marciale mikse Khabib Nurmagomedov ende nuk e ka të qartë fatin

Woodley shuan shpresat e Covington për titull: E mund edhe me njërën dorë të dëmtuar

Në eventin UFC-228, të zhvilluar në shtator, Tyron Woodley mbrojti me sukses titullin kampion bote të peshës “welter”, ku mundi

Legjenda Anderson Silva rikthehet në kafaz ndaj Israel Adesanya

Sipas ESPN, ish-kampioni i peshës së mesme në UFC Anderson Silva do të ndeshet me yllin e ri të këtij

Sportistja seksi e UFC-së tërhiqet nga dueli pas dhunës në shtëpi

Sportistja e UFC-së, Rachael Ostovich, është tërhequr nga dueli që do të zhvillonte më 19 janar me Paige VanZant, për

White do që Cormier të prishë planet e pensionit për trilogjinë me Jon Jones

Daniel Cormier ka theksuar disa herë se kërkon të tërhiqet nga MMA vitin tjetër, por presidenti i UFC Dana White

Revanshi Khabib-McGregor në boks nëse pezullohen nga UFC-ja

Në dhjetor, Komisioni i Sportit në Nevada do të marrë vendimin në lidhje me të ardhmen e dy sportistëve Conor

Arjan Rizaj falinderon kontribuesit për kampionatin botëror

Shpreh mirnjohjen time të sinqert, dhe të falënderoj të gjithë ata që kontribuan për ta bërë këtë ëndërr një realitet edhe

Bestare Kicaj në Tajlandë po stërvitet nga legjendat e MMA-së

Bestare Kicaj, luftëtarja e vetme shqiptare që për momentin po paraqitet në sportin e MMA-së ndërkombtare për momentin gjendet në

Rousey: WWE një parajsë, në ring ndihem mirë, kafazi nuk më mungon

Prej 8 muajsh është bërë pjesë e World Wrestling Entertainment (WWE) por Ronda Rousey ndihet mjaft mirë në sportin e