MMA

Shtyhet vendimi për Khabib, komisioni i jep kohë deri në janar kampionit të botës

Komisioni i Sportit në Nevada ka shtyrë për më 29 janar vendimin për Khabib Nurmagomedov. Ky i fundit duhej të

Dana White konfirmon: Nick Diaz vs Jorge Masvidal në UFC-235

Presidenti i arteve marciale mikse Dana White ka bërë me dije sot se është shumë pranë marrëveshjes për të zhvilluar

Holloway mposht Ortega , konfirmohet mbret i peshës “featherweight”

Max Holloway ka konfirmuar se është “mbreti” i peshës “featherweight”, pas fitores me “KO teknik” ndaj Brian Ortega (ndeshja u

Shevchenko kampione e botës në peshën “flyweight”

Më në fund Valentina Shevchenko ia doli mbanë të shpallet kampione e botës në artet marciale mikse, duke triumfuar sot

Komisioni vendos të hënën për Khabib dhe McGregor pas incidentit në UFC-229

Ditën e hënë, më datën 10 dhjetor, Komisioni i Sportit në Nevada do të zhvillojë një seancë dëgjimore në lidhje

Ortega shpalos planin: Pasi të mund Holloway dua duelin ndaj Khabib

Brian Ortega do të sfidojë më 6 dhjetor kampionin e botës në peshën “featherweight” Max Holloway në eventin UFC-231 që

Holloway: Dëmtimet i përkasin së shkuarës, do ta mbroj titullin ndaj Ortega

Pas dy fitoreve radhazi ndaj Jose Aldo, ku fillimisht fitoi titullin kampion bote në peshën “featherweight” dhe më pas e

White: E padrejtë nëse Khabib do të dënohej në këtë mënyrë

E ardhmja e Khabib Nurmagomedov vijon ende të jetë në dilemë, pasi sportisti rus, kampioni i botës në peshën e

Trajneri i McGregor: Nuk kemi folur që pas humbjes me Khabib

Pas humbjes me “submission” ndaj Khabib Nurmagomedov në eventin e UFC-229, zhvilluar më 6 tetor, në Las Vegas, kampioni irlandez

White: Fansave nuk u intereson më kjo peshë, do ta mbyllim

Divizioni i peshës “flyweight” nuk u intereson shumë fansave të arteve marciale mikse edhe pse aty kanë dueluar shumë kampionë.