MMA

UFC-232 falënderon Los Anxhelosin për mikpritjen: Biletat e shitura, event i jashtëzakonshëm

Gjatë konferencës për shtyp të zhvilluar në Los Anxhelos, dy ditë para eventit UFC-232, që zhvillohet më 29 dhjetor, presidenti

Jon Jones sqaron fansat e kolegët pas zhvendosjes së eventit

Jon Jones u ka kërkuar ndjesë të gjithë fansave dhe sportistëve që do të marrin pjesë në eventin UFC-232, që

Cyborg e habitur nga vendimi i UFC-së: S’më kanë kontaktuar, lajmin e mësova nga mediat

Cris “Cyborg” Justino u shpreh e habitur nga vendimi i presidentit të UFC-së, Dana White, për të spostuar eventin UFC-232,

“Dënimi i Khabib po kthehet në barsaletë, t’i hiqet titulli kampion”

Tony Ferguson, ish-kampioni i përkohshëm i peshës së lehtë në artet marciale mikse, synon të marrë titullin kampion të këtij

UFC-232, White reagon për spostimin e eventit në Los Anxhelos

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka reaguar për herë të parë sot pas vendimit që u morr për të spostuar

Latifi pret ta mbyllë vitin me fitore dhe t’i afrohet titullit

Ilir Latifi shpreson të mbyllë vitin me stil dhe kështu të bëjë hapin e madh para drejt sigurimit të një

Si në kohët e vjetra, Jones dhe Cormier “ndeshen” në Twitter

Një nga rivalitetet më të mëdha të UFC sapo është rikthyer fuqishëm. Pasi Jon Jones doli përsëri pozitiv në testin

Ish-kampionia e botës rikthehet në kafaz

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka zyrtarizuar duelin e peshës “bantamweight” (pesha 57-61kg) mes ish-kampiones së botës së këtij Divizioni,

Oferta marramendëse që ka marrë Khabib për revanshin me McGregor

Një ofertë marramendëse ka ardhur në drejtim të Khabib Nurmagomedov për të zhvilluar një ndeshje tjetër me Conor McGregor, sipas

UFC-232 spostohet në Los Anxhelos

6 ditë para zhvillimit të eventit UFC-232 (më 29 dhjetor) është marrë vendimi për ta spostuar këtë aktivitet nga Las