MMA

Sërish në kafaz pas 10 muajsh

Eventi UFC-232 që do të zhvillohet më 29 dhjetor në Las Vegas po bëhet gjithnjë e më interesant, teksa sot

White qetëson fansat: Khabib nuk do të largohet nga UFC-ja

Duket se largimi i Khabib Nurmagomedov nga artet marciale mikse nuk do të jetë një gjë që do të ndodhë

Dieta ushqimore e Khabib: çelësi i suksesit në MMA?

Dueli mes Khabib dhe McGregor vazhdon të jetë ende në qendër të vëmendjes së mediave. Përkundër sanksioneve apo “kunjave” në

Nurmagomedov: Ky është momenti kur u “thye” Conor McGregor

Gjatë një interviste me Russia Today, Khabib Nurmagomedov ka folur për momentin vetëm disa sekonda përpara se të fillonte ndeshja

Khabib i është përgjigjur vetëm me 8 fjalë Mayweather…

Vetëm 8 fjalë. Aq kanë mjaftuar për të zhvendosur vëmendjen në sfidën tjetër ende pa harruar atë dyluftim në kafaz

Trajneri i McGregor: Gabuam strategji, në revansh do të shihni një Conor tjetër

John Kavanagh, trajneri i Conor McGregor, ka pranuar se irlandezi i ka telefonuar presidentit të UFC-së, Dana White, që të

Khabib: Incidenti i Conor me autobusin i përgatitur nga UFC-jaGentian Spiri

Khabib Nurmagomedov, kampioni i botës në peshën e lehtë në artet marciale mikse, nuk gjen paqe dhe i ftuar në

Vladimir Putin pret Khabib në shtëpi

Është bërë kryefjalë në Rusi fitorja e Khabib Nurmagomedov me McGregor në UFC 229, kështu që presidenti rus Vladimir Putin

Ndeshja më epike e UFC do të ketë një pjesë të dytë

Është vendosur ndeshja e rikthimit të Jon Jones. Do të jetë pjesa e dytë e një prej betejave më historike

Khabib kërcënon tërheqjen nga UFC!

Khabib Nurmagomedov ka kërcënuar tërheqjen nga UFC nëse federata i heq ndeshjen shokut të ekipit Zubaira Tukhugov. Në një post