MMA

Luftëtari i MMA refuzon Conor McGregor për të “larë hesapet” me Nate Diaz

UFC ka lajmëruar një ndeshje shumë tërheqëse në peshën velter mes ish-kampionit të peshës së lehtë Anthony Pettis dhe Nate

Andrade kampione e botës, Namajunas dorëzon titullin

Sportistja braziliane Jessica Andrade është kampionia e re e botës në artet marciale mikse në peshën “strawweight” (pesha 48-52kg), pas

Zyrtare, ikona e UFC-së rikthehet në kafaz pas pushimit të gjatë

24 orë pas lajmit se Nate Diaz i është nënshtruar një kontrolli antidoping ka ardhur konfirmimi se ikona e arteve

Dueli i pabarabartë, Dana White: Do të habiteni, kampionia po nënvlerësohet!

Kampionia e botës në peshën “strawweight” (pesha 48-52kg) në artet marciale mikse Rose Namajunas, do të mbrojë titullin kampion në

5 arsyet pse nuk duhet ta humbisni UFC 237 këtë fundjavë

UFC 237 në Brazil nuk duhet të humbet këtë fundjavë, më poshtë keni 10 arsyet pse. Të shtunën më 11

McGregor takohet me kryetarin e UFC-së për ta diskutuar kthimin e tij

Kryetari i UFC-së, Dana White, ka bërë të ditur se do të ulet për të biseduar me Conor McGregorin për

McGregor sërish akuza ndaj Khabib, më pas fshin komentin

Nuk kanë të sosur polemikat mes Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov. Pas një periudhe të qetë, ka qenë sërish irlandezi

Dana White konfirmon rikthimin e McGregor dhe emrin e rivalit

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka deklaruar sot se me 99% ish-kampioni i dyfishtë i botës Conor McGregor do të

Cormier pranon revanshin me Miocic, sfida për titull në UFC-241

UFC është pranë zyrtarizimit të duelit të peshës së rëndë mes kampionit në fuqi Daniel Cormier dhe ish-kampionit të këtij

Ikona e UFC-së Brock Lesnar merr vendimin për të ardhmen

Ish-kampioni i botës në peshën e rëndë Brock Losnar nuk do të rikthehet më në kafaz, duke i thënë përfundimisht