MMA

Qendrim Gjosha djaloshi që nuk po din për humbje

Një talent i madh dal ngadalë po del në sipërfaqe të sporteve luftarake, respekivisht në sportin e MMA-së. Bëhet fjalë

Mayweather tallet me McGregor: Me ty i kam fituar lekët symbyllurazi

Floyd Mayweather, një vit pas duelit të 26 gushtit 2017 ndaj Conor McGregor, ku fitoi me “KO” në raundin e

Shevchenko synon titullin: Do të shkruaj historinë në Divizionin “flyweight”

Divizioni i peshës “flyweight” (pesha mizë) ka mbushur 1 vjeç, një kategori që u krijua një vit më parë. Pas

Mayweather paralajmëron Khabib: McGregor nuk ka frikë, ai është një luftëtar

Floyd Mayweather ka paralajmëruar Khabib Nurmagomedov në prag të ndeshjes me Conor McGregor në UFC 229. Rusi do të mbrojë

Video / Gaethje mban fjalën, “vë në gjumë” Vick me një grusht të vetëm

Justin Gaethje foli me grushte gjatë orëve të para të mëngjesit të së dielës në UFC Fight Night Lincoln, duke

Supersfidës McGregor-Khabib i shtohet dueli mes dy ish-kampionëve të botës

Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, UFC ka bërë me dije se më 6 tetor, në eventin UFC-229 që do

Ndue Lleshi të shtunën lufton për titull

Luftëtari i ringjeve amatore, Ndue Lleshi, nesër sërish futet në ring edhe atë duke luftuar për titull “Featherweight” kundër  anglezit

UFC publikon posterin zyrtar të Khabib vs. McGregor

UFC ka zbuluar posterin zyrtar të ndeshjes për titullin kampion të peshës së lehtë mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor,

Zyrtare, supersfida Cyborg vs. Nunes vendoset në UFC 232

Kampionet e UFC Cris Cyborg dhe Amanda Nunes do të takohen në oktagon në datën 29 dhjetor. Ndeshja do të

Dëmtimi më i çuditshëm i historisë, flet ylli i UFC: Mu ndanë b***t në dysh

Ylli i UFC Bryce Mitchell ka zbuluar se ka pësuar një dëmtim të tmerrshëm në “qesen e herdheve” gjatë një