MMA

Shevchenko: S’njoh limite, kjo peshë është mbretëria ime

Më datën 8 qershor, në Chicago do të zhvillohet eventi UFC-238 në artet marciale mikse. Një event që ka dy

Ky është njeriu i vetëm që hedh në tapet kampionin e botës

Khabib Nurmagomedov ka se çfarë të mësojë nga babai i tij. Rusi është kampion bote në peshën e lehtë dhe

Fitoi betejën ligjore, do të arkëtojë 27 milionë dollarë

Sportisti amerikan i arteve marciale mikse Yoel Romero është sot njeriu më i lumtur në botë. “Ushtari i Zotit”, siç

“Lufta s’ka mbaruar”, McGregor kërkon revanshin me Khabib

Conor McGregor insiston se lufta e tij me Khabib Nurmagomedov nuk ka mbaruar, por irlandezi pretendon se rivali i tij

UFC-239, ish-kampionia e botës rikthehet në kafaz pas pushimeve të gjata

Ish-kampionia e botës në peshën “featherweight” (pesha 61-66kg) në artet marciale mikse, Cris Cyborg, do të duelojë ndaj kanadezes Felicia

Nëntë orë operacion për tetë fraktura, ja çfarë i bëri një grusht i vetëm yllit të MMA-së

Cosmo Alexandre-s i duhej vetëm një grusht për të dërguar Sage Northcutt në dhomën e operacionit. Duke folur nëpërmjet Instagram-it,

Trajneri i Khabib: Ky është rivali më i rrezikshëm për Nurmagomedov

Javier Mendez, trajneri i kampionit të botës në peshën e lehtë në artet marciale mikse Khabib Nurmagomedov, mendon se Conor

McGregor i bashkohet trajnerit historik, gati për rikthimin në kafaz

Në prill të këtij viti, John Kavanagh, trajneri i përjetshëm i Conor McGregor, pat deklaruar se kishte kohë që nuk

UFC 239 më në fund ka një poster zyrtar

Evenimenti i UFC 239 është një nga më të shumëpriturit të këtij viti. Ai do të zhvillohet më 6 korrik

Kampionati Mbarkombetar Shqiptare në Tiranë. Ja si janë kushtet për pjesëmarje

  1. Informacione bazë: • Kampionati do të zhvillohet në datën 26 Maji 2019. Kampionati fillon në (Ora 10 00