MMA

Khabib ka gati “planin B” nëse dështon dueli me McGregor ose St-Pierre

Khabib Nurmagomedov, kampion i botës në peshën e lehtë, po mendon të rikthehet në kafaz për të mbrojtur titullin dhe

Një skulpturë mermeri, dhurata speciale për McGregor

Më 14 korrik, kampioni irlandez i arteve marciale mikse Conor McGregor do të festojë 30-vjetorin e lindjes dhe artisti i

Max Holloway përfundon në spital

Max Holloway, kampioni i botës në peshën “featherweight” (pesha pupël), është tërhequr nga eventi i UFC-226 që do të zhvillohet

Khabib i vendos afat McGregor për duelin, gati alternativa Ferguson

Khabib Nurmagomedov nuk ka ndërmend të presë gjatë, ndaj i ka vendosur një afat Conor McGregor për të zgjidhur telashet

Cyborg: Ja arsyeja pse nuk u zhvillua sfida ime me Rousey

Ronda Rousey, pasi shkroi historinë e UFC-së prej 3 muajsh ka kaluar në sportin e WWE-së, ku kërkon të jetë

Stipe Miocic flet për LeBron James

Kampioni i Botës në peshën e rëndë Stipe Miocic do të rikthehet në kafaz ditën e shtunë në Las Vegas,

Miocic: I kënaqur nga UFC, do ta mbroj titullin edhe ndaj Cormier

Stipe Miocic është sportisti i parë në historinë e arteve marciale mikes që e ka mbrojtur 3 herë titullin kampion

Cormier: Mund Miocic dhe bëhem sportisti më i madh i UFC-së

Më 7 korrik, në “T-Mobile Arena” të Las Vegasit do të zhvillohet eventi i UFC-226 në artet marciale mikse, ku

Arber Murati djaloshi që synon UFC

Populli shqiptar me karakterin dhe disiplinën që ka, sidomos në sportet luftarake ka bërë që të mburremi me suksese si

Namajunas përgatit rikthimin në kafaz: Do të dueloj kur të jem gati

“Aktualisht po rikuperoj nga një dëmtim në qafë dhe po e shfrytëzoj këtë periudhë pa stërvitje për të pushuar dhe