MMA

UFC 214, Jones dhe Cormier dhurojnë spektakël në konferencën për shtyp

UFC 213 do të zhvillohet mëngjesin e së dielës, 30 korrik, në Honda Center të Anaheim, Kalifornisë. Evenimenti kryesor do

UFC 214: Ja çfarë duhet të dini për evenimentin e shumëpritur

Ultaimate Fighting Championship ose ndryshe UFC do të rikthehet në Honda Center të Anaheim të Kalifornisë këtë fundjavë me tre

Cummins i kushton rëndë fitorja, dëmton syrin e majtë

Sportistit amerikan të arteve marciale mikse Patrick Cummins i ka kushtuar rëndë fitorja ndaj Gian Villante në UFC FOX-25, pasi

Dwayne “The Rock” Johnson: 10 vjet më parë mund të kisha kaluar tek UFC

Dwayne “The Rock” Johnson, një nga aktorët e njohur të “Hollywood” dhe një nga personazhet më të famshme dhe të

Bestare Kicaj kundër Aggeliki nga Greqia në mbrëmjen humanitare në Prishtinë

Luftëtarja e vetme shqiptare që paraqitet për momentin në MMA, Bestare Kicaj, ka kuptuar edhe kundërshtaren që do të paraqitet

Pasi i hoqën titullin, De Randamie rikthehet në kafaz, sfidë me Reneau

Ish-kampionia e botës e peshës pupël në artet marciale mikse Germaine de Randamie, të cilës iu hoq titulli kampion pasi

UFC Fight Night Long Island: Ish-kampioni Weidman rikthehet te fitorja

Megjithëse kishte një ecuri negative me tre humbje radhazi, ish-kampioni i peshave të mesme është bazuar te aftësitë e tij

Nunes-Shevchenko konfirmohet për UFC-215, pritet vetëm zyrtarizimi

Mungon vetëm zyrtarizimi, por mediat amerikane kanë konfirmuar sot se revanshi mes Amanda Nunes dhe Valentina Shevchenko do të zhvillohet

Ekskluzive: Bestare Kicaj një luftëtare e vetme shqiptare që po bën bujë kudo që po paraqitet

Bestare Kicaj, me prejardhje nga Kosova, por e rritur në Zvicër, po del të jetë e vetmja femër shqiptare që

Një nokaut i rrallë ndodhi mbrëmë në UFC Fight Night 113 në Glasgow (Video)

Të rrëzosh kundërshtarin në tokë, ose siç quhet në gjuhën e MMA ‘takedown’, është një pjesë e rëndësishme e këtij