MMA

Pasi Khabib u tërhoq, Gaethje do të jetë kundërshtari i Ferguson në UFC 249

Tony Ferguson nuk ka qëndruar duarkryq dhe ka gjetur kundërshtarin e radhës. Ylli i MMA do të përballje me Khabib

UFC do rezervojë një ishull privat – aty ku do të zhvillohen çdo javë meçet

UFC po tenton të bëjë një hap të madh, duke rezervuar një ishull privat, aty ku do të zhvilloheshin përballjet.

KOSOVA FIGHTING SERIES ATERON KËTË VIKEND NË KARAGAQ TË PEJËS

Këtë vikend me datën 23 shkurt, Federata e Arteve Mikse Marciale e Kosovës (FAMMK), organizon turneun e parë ndërkombetarë Kosova

Menaxheri i Khabibit: Mundësia e vetme që të ndodhë dueli me McGregor është në rrugë

Menaxheri i Khabib Nurmagomedov, Ali Abdelaziz, e ka hedhur poshtë mundësinë e rimeçit me Conor McGregor, duke thënë se vendi

Latifi reagon pas humbjes

Ilir Latifi ka reaguar në rrjetet sociale, pas asaj humbjeje të dhimbshme ndaj Derrick Lewis, me vendim të gjyqtarëve. Luftëtari

Spektakël i MMA-së më 23 shkurt në Pejë

Vetëm edhe 12 ditë kanë mbetur nga spektakli i parë i MMA-së që zhvillohet në Kosovë e që të njëjtën

John Cena konfirmon se po rikthehet në WWE

John Cena ka konfirmuar se do të rikthehet në WrestleMania 36. 16 herë kampioni i botës në WWE është njëri

Edhe pse e kishte dorën e thyer, boksieri në MMA refuzoi të dorëzohet

Pat Sabatini ka shokuar të gjithë me mosdorëzimin e tij në përballjen në Fury Fighting Championship në MMA edhe pse

Çfarë kërkon McGregor?

Rreth 1 vit e gjysëm më parë, McGregor u ndesh me Khabib Nurmagomedov ku triumfoi boksieri nga Degestani. Së fundmi, presidenti i UFC-së,

McGregor: Ato goditje në krah të thyen apo?

Conor McGregor fitoi 40 sekonda meçin me amerikanin Donald Cerrone. Për super yllin irlandez të UFC-së, kjo ishte fitorja e