Kikboks

Morrina pas 1 muaji mbron titullin WKU

Kikboksieri me prejardhje nga Malisheva, Dardan Morina më 1 korrik do të mbroj titullin në versionin WKU, kurse kundërshtar i

Hasani sfidon kampionin rumun, Stoica

Kampioni i shumëfishtë i Evropës dhe botës në kickboxing, Muharrem Hasani kërkon një ndeshje me rumunin e famshëm Andrei Stoica

Kimbo falënderon të gjithë për përkrahjen

Sazan Memedi (Kimbo) u shpreh shumë i kënaqur pas ndeshjes së fituar ndaj Vladimir Gros nga Gjermania. Ai kundërshtarin e

Trajneri që mund ta bëjë Kosovën me medalje të artë në kikboks

Kikboksieri Shpejtim Ahmeti shumë shpejt do të ndeshet në ring me kikboksierin turk, Kadir Tastan. Në këtë duel Kosova mund

Shpejtim Ahmetaj, gati për t’i sjell Kosovës medaljen e artë në Wako Pro

Kikboksieri kosovar, Shpejtim Ahmetaj është gati për meçin më të madh në karrierë, ndoshta. Shpejtim Ahmetaj është kikboksieri i cili

Eja shiko dhe ndihmo! Gala Humanitare e kick-Thaiboxit

Qellimi i projektit është organizimi i një ringu sportiv karakter humanitar , ku në këtë organizim do ketë pjesmarrës –

Ahmetaj, gati për t’i sjell Kosovës medaljen e artë në Wako Pro

Shpejtim Ahmetaj është kikboksieri i cili mund t’i sjellë Kosovës medaljen e artë në sportin e WAKO PRO-së. Megjithatë, për

Do të mbahet Kampionati i Kick-Box-it

Kryetari i Federatës së Kick-Box-it të Kosovës, Fatmir Makolli, deklaroi për gazetën kombëtare “Bota sot”, se janë bërë të gjitha

Valtrim Saliu pret fitore ndaj tajlandezit, Weber

Më 29 korrik në Prishtinë pritet të zhvillohet gala humanitare ku do të ketë edhe disa ndeshje kikboksi, ku ndër

Artan Aliu mbron titullin “Kampion i Maqedonisë”

Të dielën në Shkup u zhvillua kampionati i Maqedonisë në kikboks, kurse Artan Aliu në 67 kg arriti të mbroj