Kikboks

  Ervis Bici me një ndeshje historike për WBC Evrope

  Ervis Bici, dy herë kampion Evropian në Muay Thai dhe disa herë kampion i Italisë dhe fitues i disa

Fatmir Gordin e pret duel i fuqishëm ndaj italianit

  Djaloshi shqiptar që po paraqitet rregullisht edhe në “Enfusion”, Fatmir Gordi, ndeshjen e radhës do ta ketë më 26

Shkodran Veseli lufton për titull bote “CWS Title Fight”

  Shkodran Veseli, njëri prej kikboksierëve më të mirë shqiptar për momentin i është dhënë gjasa që të ndeshet për

Rinor Berisha do luftoj për titull

Rinor Berisha, djaloshi me prejardhje nga Peja por që vepron dhe ushtron në Austri më 21 dhjetor 2019 do të

Shkodran Veseli zhvillon matjet zyrtare për “Enfuzion”

Tani më është zhvilluar matja zyrtare në Gjermani ku nesër do të zhvillohet eventi i madh i kikboksit “Enfuzion” e

Muharrem Hasani lëndohen në stërvitje mirëpo shpejt rikthehet

Njëri prej Kikboksierëve më të mirë shqiptar të të gjitha kohërave, Muharrem Hasani, i cili ka edhe shkollën e tij

Kallashi i pamëshirshëm ndaj serbit

Kikboksieri i “ArenaRing Management Promotion”, Aleksandar Kallashi, ka arritur fitore në eventin humanitar “Lura Fight Night 3” që u zhvillua

Veseli pret mbështetje nga shqiptarët në Gjermani

Njëri prej kikboksierëve më të mirë shqiptar, Shkodran Veseli, më 7 shtator do të ngjitët sërish në ring por tani

Luan Rudaj, djaloshi që po i nokauton tajlandezët, tani fiton titull botëror  

Populli shqiptar dal ngadalë duhet të mburret edhe me sportin e Muay Thai-t duke sjell kështu disa kampion në sipërfaqe.

Bardhyl Gashi hap shkollën e tij dhe premton kampionat të ri

  Kikboksieri kosovar i cili jeton dhe vepron në Gjermani, Bardhyl Gashi, ka vendosur që karrierën e tij ta vazhdoj