Kikboks

Muharrem Hasani iu rikthehet ushtrimeve të fuqishme

Njëri prej Kikboksierëve më të mirë shqiptar të të gjitha kohërave, Muharrem Hasani, vitin 2020 e ka filluar me ushtrime

Shqiponjat shqiptare Joana dhe Ermira ndeshje në Itali

Njëri prej klubeve më të mira në Itali “Black Eagle Gym” që e drejtojnë legjendat shqiptare  Ermiriano Bici, Ervis Bici

Rrikthet në ring bombarderi shqiptar

  Kampioni i Evropës në WAKO, Muhamet Deskaj, pas 8 muajve larg nga ringu i është kthyer sportit aktiv. Ai

Fansat me autobus drejt Triestës, kërkohet titulli WBC nga Ervis Bici

Vetëm edhe tre ditë na ndajnë deri tek ndeshja historike në Muay Thai, ku kampioni Ervis Bici do të ndeshet

  Ermiriano Bici pret dy fitore të mëdha në fund të vitit

  Bleon Hoxha, djaloshi i talentuar me prejardhje nga Kosova por që jeton dhe vepron në Itali dhe është pjesë

Rinor Berisha fiton me KO në K1. E ardhmja në PRO BOKS

Rinor Berisha djaloshi me prejardhje nga Kosova por që jeton dhe vepron në Austri në fundjavë ka arrit të shënoi

Fatmir Gordi të shtunën ngjitet në ring

  Njëri prej sportistëve më të mirë shqiptar për momentin që ndeshet në K1 është edhe Fatmir Gordi që po

Azdren Krasniqi do përballet për titull evropian A.F.S.O

Kampioni shqiptar, Azdren Krasniqi, më 30 nëntor do të zhvilloj edhe një ndeshje të rëndësishme në karrierën e tij, duke

Azdren Krasniqi ndeshje të fortë me Dino Ibrahimi

Kikboksieri i mirënjohur shqiptar, Azdren Krasniqi, të shtunën në Salzburg të Austrisë do të zhvilloj ndeshjen e tij të radhës

“Bakis Fight Club” nxjerr edhe 3 kampion bote – WFMC

Më 18-20 tetor në Gjermani u zhvillua kampionati botëror në federatën amatore WFMC. Në këtë eveniment u paraqiten edhe dy