Kikboks

Bexheti të shtunën lufton për titull, “ArenaRing” transmetim direkt

Talenti i madh i kikboksit shqiptar, Besnik Bexheti, të shtunën do të ngjitet në ring për të ndeshur për titull

Valon Gashi djalosh me karrierë interesante që po bën bujë në ringjet botërore

Bisedat ekskluzive agjencia e sporteve luftarake “ArenaRing” po i vazhdon me një djalosh shumë të suksesshëm në Gjermani. Bëhet fjalë

Gezim Selmani ndeshet për titull në ICF – Ferizaj

Gezim Selmani një emër i respektuar në Gjermani dhe një sportist i madh dhe me zemër humane. I lindur në

Muhamedi nga Tetova kampion bote në WFMC

Kampionati botror në WFMC që u mbaj në Hagen të Gjermanis nga data 20-22.10.2017 , në këtë kampionat botror pjesmarës

Besnik Bexheti, një talent i madh që ndihet krenar me karrierën e tij

Djaloshi me prejardhje nga Çajla i Gostivarit, Besnik Bexheti, edhe pse ka një moshë të re, 15 vjeç, ai lirisht

Muhamet Deskaj pret medalje nga kampionati botëror

Muhamet Deskaj me prejardhje nga Klina por që jeton dhe ushtron në Split të Kroacisë po përgatitet maksimalisht për kampionatin

“Musti Gym”, Bashkimi dhe Valdrini në eventin e Nathapongit

Më 4 dhjetor në Zurich do të zhvillohet një event i madh i sportit Muaythai  që e organizon një trajner

Adrian Suli arrin fitoren e 8 me radhe, tani viktimë e tij Delikostidis

Adrian Suli, djaloshi me prejardhje nga Librazhdi por që jeton dhe vepron në Greqi nuk din për humbje kohen e

Agjencia e lajmeve “ArenaRing” sponsor medial i “ICF” në Ferizaj

Agjencia e lajmeve për sporte luftarake “ArenaRing” ka lidhur marrëveshje me organizatën humanitare sportive ICF që të njejtën të ndjekin

Eveniment i madh humanitar në Ferizaj, do ndeshen luftëtar të mëdhenj, ndër ta edhe Ushtarët Amerikan

Tani më gjithçka është zyrtare, më 29.12.2017 në palestrën sportive “Bill Klinton” në Ferizaj do të zhvillohet një event i