Kikboks

Artan Aliu të dielën shpreson të mbroj titullin “Kampion i Maqedonisë”

Këtë fundjavë, respektivisht të dielën në Shkup do të zhvillohet kampionati i Maqedonisë në kikboks, kurse mbrojtjen e titullit pret

MKRS ndan 95 mijë euro për Komitetin Paraolimpik

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka nënshkruar sot memorandume të bashkëpunimit me Komitetin Paraolimpik të Kosovës dhe dy federata

Besnik Limani kundër kroatit Nevestiç

Kikboksieri me prejardhje nga Zajazi i Kërçovës, Besnik Limani, më 20 maj do të ketë përballjen e ardhshme, kurse kundërshtar

Florian Marku mposht serbin për më pak se 2 minuta

Florian Marku fiton ndeshjen e sotme ndaj serbit Stefan Suskavcevic.   Floriani u gjend në vështirësi vetëm për pak sekonda pasi

Florian Marku nesër ngjitet në ring ndaj Serbit

Kickbokseri shqiptar Florian Marku do të ndeshet nesër me serbin, Stefan Suskavcevic. Marku njihet si një bokser që ia kanë

Të dielën Florian Marku përballë një kundërshtari serb pa asnjë humbje

Ndeshja e të dielës së 23 Prillit që do të transmetohet eksluzivisht në Shqipëria Ime mes Kampionit të shumëfishtë Florian

Artan Aliu në Shkup do të mbroj titullin

Kampioni Aktual ne Kikboks, Artan Aliu (67kg), më 14 maj do të mundohet të mbroj titullin kampion shteti,aktivitet ky që

Ballafaqim titanik në Greqi, Marku kundër serbit, Suskavceviç

Një ndeshje e fuqishme Kikboksi pritet të zhvillohet më 23 prill në Selanik të Greqisë, ku shqiptari Florian Marku do

Kosova në mesin e vendeve të botës në turneun e Turqisë

Përfaqësuesja e Kosovës në Kickbox është duke marrë pjesë në Turneun Prestigjioz WAKO Turkey International Open Tournament që po mbahet

Toshi dhe Idrizi në turneun e fuqishëm në Antalia

Kikboksierët Mirlinda Toshi dhe Perparim Idrizi nga Kastrioti i Ferizaj,nën petkun e përfaqësueses së Kosovës kanë udhëtuar drejt Turqisë, për