Kikboks

Trajneri që mund ta bëjë Kosovën me medalje të artë në kikboks

Kikboksieri Shpejtim Ahmeti shumë shpejt do të ndeshet në ring me kikboksierin turk, Kadir Tastan. Në këtë duel Kosova mund

Shpejtim Ahmetaj, gati për t’i sjell Kosovës medaljen e artë në Wako Pro

Kikboksieri kosovar, Shpejtim Ahmetaj është gati për meçin më të madh në karrierë, ndoshta. Shpejtim Ahmetaj është kikboksieri i cili

Ahmetaj, gati për t’i sjell Kosovës medaljen e artë në Wako Pro

Shpejtim Ahmetaj është kikboksieri i cili mund t’i sjellë Kosovës medaljen e artë në sportin e WAKO PRO-së. Megjithatë, për

Do të mbahet Kampionati i Kick-Box-it

Kryetari i Federatës së Kick-Box-it të Kosovës, Fatmir Makolli, deklaroi për gazetën kombëtare “Bota sot”, se janë bërë të gjitha

Valtrim Saliu pret fitore ndaj tajlandezit, Weber

Më 29 korrik në Prishtinë pritet të zhvillohet gala humanitare ku do të ketë edhe disa ndeshje kikboksi, ku ndër

Artan Aliu mbron titullin “Kampion i Maqedonisë”

Të dielën në Shkup u zhvillua kampionati i Maqedonisë në kikboks, kurse Artan Aliu në 67 kg arriti të mbroj

Artan Aliu të dielën shpreson të mbroj titullin “Kampion i Maqedonisë”

Këtë fundjavë, respektivisht të dielën në Shkup do të zhvillohet kampionati i Maqedonisë në kikboks, kurse mbrojtjen e titullit pret

MKRS ndan 95 mijë euro për Komitetin Paraolimpik

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka nënshkruar sot memorandume të bashkëpunimit me Komitetin Paraolimpik të Kosovës dhe dy federata

Besnik Limani kundër kroatit Nevestiç

Kikboksieri me prejardhje nga Zajazi i Kërçovës, Besnik Limani, më 20 maj do të ketë përballjen e ardhshme, kurse kundërshtar

Florian Marku mposht serbin për më pak se 2 minuta

Florian Marku fiton ndeshjen e sotme ndaj serbit Stefan Suskavcevic.   Floriani u gjend në vështirësi vetëm për pak sekonda pasi