Kikboks

Dalin në shitje tiketat humanitare, ja se si mund ti rezervoni

Më 29 korrik 2017 në Prishtinë do të zhvillohet një mbrëmje e madhe sportive – bamirësie, me çrrastë në ring

Dy vëllezër në galla mbrëmjen humanitare në Prishtinë

Galla mbrëmja humanitare që do të zhvillohet në Prishtinë, çdo ditë e më shumë po bëhet edhe më interesante sepse

Valdrin Igrishta maksimum i përgatitur për duelin në Prishtinë

Valdrin Igrishta me prejardhje nga Mitrovica, po vazhdon të përgatitet në Zvicër për duelin e tij të ardhshëm që do

Keta kampion Europe në kikboks në ISKA

Ferit Keta kampion Europe në kikboks në ISKA. Djaloshi shqiptar mposhti me Knockout teknik në raundin e katërt holadezin Rochel

Më 1 korrik në Munich mbrëmje luftarake

Në Munich të Gjermanisë më 1 korrik do të zhvillohet një mbrëmje luftarake, ku do të paraqiten disa luftar shqiptar.

Berat Aliu duel me portugezin, Calado

Menaxherët kanë njoftuar se kosovari, Berat Aliu (+75kg), do të ketë shumë shpejt duelin e tij të ardhshëm në K1.

Shkodrani, Skafias përballje me Manolas në Athinë

Shkodrani që vepron dhe jeton në Greqi, Petros Skafias, ka njoftuar se ndeshjen e radhës në kikboks do ta ketë

Dabinovci kundër Kampionit te botës

Kikboksieri shqiptar Roland Dabinovci pas triumfit që pat ndaj austriakut, Stipo Kubat, tani sytë e tij i ka të përqendruar

Morrina pas 1 muaji mbron titullin WKU

Kikboksieri me prejardhje nga Malisheva, Dardan Morina më 1 korrik do të mbroj titullin në versionin WKU, kurse kundërshtar i

Hasani sfidon kampionin rumun, Stoica

Kampioni i shumëfishtë i Evropës dhe botës në kickboxing, Muharrem Hasani kërkon një ndeshje me rumunin e famshëm Andrei Stoica