Kikboks

Humanizëm, spektakël dhe hapje solemne e “Black Eagle Gym” në Gjirin e Lalzit

Më 24 gusht në Gjirin e Lalzit  do të bëhet hapja solemne e palestrës së vetme të specializuar për Muay 

Muharrem Hasani shikohet si “Herkules” në plazhet e Shqipërisë

Njëri prek Kikboksierëve më të mirë shqiptar të të gjitha kohërave, Muharrem Hasani, ka vendosur që pushimet vjetore ti kaloi

Santhea-fit, klubi kosovar i Thai Boksit që funksionon në Zvicër, nxori kampionin në ketë vend

Kanë ardhur në Kosovë për pushime. Sukseset që kanë arritur me klubin kosovar të Thai Boksit, Santhea –fit që funksionon

Bejtullahu dhe Zhelkoviç gati për spektaklin në Tetovë

  Ka përfunduar me sukses matja zyrtare e luftëtarëve që do të përballen të enjten në sheshin “Iliria” në Tetovë

“Lura Fight Night” të diëlën në Gjirin e Lalzit

Të dielën të gjitha rrugët të dërgojnë drejt Gjirit të Lalzit në Shqipëri ku do të zhvillohet një spektakël i

Mbaron bashkëpunimi Salihu – Kicaj

  Bashkëpunimi ndërmjet menaxherit  shqiptar të sporteve luftarake, Avdyl Salihu, dhe presidentit të federatës SPF, Mustaf Kicaj, siç duket i

Amet Bejtullahu pas 17 viteve kthehet në ring ndaj serbit, Zhelkovic

Më 25 korrik në sheshin “Iliria” në Tetovë do të zhvillohet një galla mbrëmje e kikboksit e që është nën

“Nata e gladiatorëve” në Gostivar

Me 23 korrik, qyteti i Gostivarit dhe palestra sportive “Rinia” do të jenë epiqendra e shqiptarëve të vendit tonë, por

Mitat Isteri gati për serbin, Dragishic

Më 27 korrik në Kërçovë do të zhvillohet një spektakël i sporteve luftarake е dyta me radhë “Super Pro Fight

Deskaj në Itali kundër Patrigani kërkon fitore

Kosovari që jeton dhe vepron në Kroaci, Muhamed Deskaj, më 27 korrik do të ketë ndeshjen e tij të ardhshme