Kikboks

Kikboksieri që gjithnjë del në ring me plis të bardhë

Kikboksieri me prejardhje nga Skenderai, Bardhyl Gashi, është një kombëtar i vërtet dhe kjo duket gjithnjë në paraqitjet e tija

Ademir Demisha pas hapave të Florian Markut, këtë fundjavë ndeshet

Një kikboksier i ri, por shumë i talentuar po shndrit në Greqi dhe ai po përcjell rrugën e Florian Markut

Ramadani dhe Rakipi humbin në Zvicër, trajneri i kënaqur me paraqitjen

Gjatë fundjavës nw Zvicwr u zhvillua turneu “Fight Night” ku morën pjesë edhe dy kikboksier nga Gostivari. Të dy edhe

Menxhiqi humb finalen, fiton medaljen e argjendtë

Kik-boksieri i Kosovës, Dardan Menxhiqi ka humbur finalen e Kampionatit Ballkanik nga bullgari, Dimitar Penqev. Finalet e kampionatit janë duke

Berat Aliu: Jam gati për të fituar titullin e botës

Kikbokiseri i njohur shqiptar, Berat Aliu, më 7 tetorë në  Ludwigsburg të Gjermanisë do të luftoj për titull bote të

Bani Tulleci kthehet pas 2 viteve pauzë

Kikbokseri me prejardhje nga Peja por që vepron dhe jeton në Zvicër, Bani Tulleci,pas dy viteve pauzë po kthehet në

Gashi përgatitje me Azem Maksutaj për Fight Night

Kikbokseri me prejardhje nga Skenderaj por që vepron dhe jeton në Gjermani, Bardhyl Gashi me 23 shtator do të ngjitet

Ramadani: Serbët më provokuan por unë ua mposhta Gjorgjeviqin  

Shkupjani Hadis Ramadani ka shënuar edhe një fitore në karrierën e tij, por kësaj here ka qenë shumë e ëmbël

Azret Zeqiri nga Sen Seiu nënkampion i Evropës

Ka përfunduar kampionati evropian në kik boks për të rinj që u zhvillua në Shkup, kurse Maqedonia e ka mbyll

Klubi i Kikboksit “Kastrioti“ fiton medalje historike për Kosovën atë evropiane

Medalje historike sot ka fituar anëtari i Klubit të Kikboksit – Kastrioti nga Ferizaj, Bleron Luzha, në kampionatin evropian që