Kikboks

Adrian Suli shkatërroi Gianis, tani ndeshet me Delikostidis në Athinë

Djaloshi me prejardhje nga Librazhdi, Adrian Suli (65kg) ka shkëlqyer në ringun e Selanikut duke e mposhtur grekun Papaionannou Gianis.

Adrian Suli nesër beson në fitore ndaj grekut Gianis

Nesër në Selanik të Greqisë do të zhvillohet një ndeshje shumë interesante ndërmjet kikboksirit shqiptar Adrian Suli (65kg)i cili është

Kikboksieri nga Gostivari, Besnik Bexheti lufton për titull ISKA

Kikboksieri i njohur shqiptar që me prejardhje është nga Gostivari por që jeton dhe ushtron në Gjermani, Besnik Bexheti, më

Kumanovari Bashkim Selmani tre përballje këtë vit

Muay thai me prejardhje nga Kumanova, por që jeton dhe vepron në Zurich, Bashkim Selmani, ekskluzivisht për portalin e specializuar

Olsi Mesutaj përgatitet për ndeshjen në Athinë

Më 29 nëntor në kryeqytetin grek, Athinë do të zhvillohet një eveniment shumë i madh “Champions Nigt” ku ndër luftëtarët

Kikboksieri që gjithnjë del në ring me plis të bardhë

Kikboksieri me prejardhje nga Skenderai, Bardhyl Gashi, është një kombëtar i vërtet dhe kjo duket gjithnjë në paraqitjet e tija

Ademir Demisha pas hapave të Florian Markut, këtë fundjavë ndeshet

Një kikboksier i ri, por shumë i talentuar po shndrit në Greqi dhe ai po përcjell rrugën e Florian Markut

Ramadani dhe Rakipi humbin në Zvicër, trajneri i kënaqur me paraqitjen

Gjatë fundjavës nw Zvicwr u zhvillua turneu “Fight Night” ku morën pjesë edhe dy kikboksier nga Gostivari. Të dy edhe

Menxhiqi humb finalen, fiton medaljen e argjendtë

Kik-boksieri i Kosovës, Dardan Menxhiqi ka humbur finalen e Kampionatit Ballkanik nga bullgari, Dimitar Penqev. Finalet e kampionatit janë duke

Berat Aliu: Jam gati për të fituar titullin e botës

Kikbokiseri i njohur shqiptar, Berat Aliu, më 7 tetorë në  Ludwigsburg të Gjermanisë do të luftoj për titull bote të