Kikboks

Ramadani: Serbët më provokuan por unë ua mposhta Gjorgjeviqin  

Shkupjani Hadis Ramadani ka shënuar edhe një fitore në karrierën e tij, por kësaj here ka qenë shumë e ëmbël

Azret Zeqiri nga Sen Seiu nënkampion i Evropës

Ka përfunduar kampionati evropian në kik boks për të rinj që u zhvillua në Shkup, kurse Maqedonia e ka mbyll

Klubi i Kikboksit “Kastrioti“ fiton medalje historike për Kosovën atë evropiane

Medalje historike sot ka fituar anëtari i Klubit të Kikboksit – Kastrioti nga Ferizaj, Bleron Luzha, në kampionatin evropian që

Elmaz Rakipi në “Fight Night” në Zvicër

Kikbokseri nga Gostivari, Elmaz Rakipi me 23 shtator do të ngjitet sërish në ring, kësaj radhe në evenimentin e organizuar

Bajram Ramadani ndeshje në Zvicër

Bajram Ramadani pas fitores që e arriti në evenimentin humanitar të ICF kundër maqedonasit, Lupco Kocev, tani për portalin për

Morina: Jam i përgatitur maksimalisht për ta mbrojtur titullin

Këtë fundjavë, respektivisht të shtunën, Kampioni i Botës në kikboks – W.K.U (-75kg), Dardan Morina do të mbroj titullin ndaj

Të shtunën Dardan Morina do të mbrojë titullin në Munich

Këtë fundjavë, respektivisht të shtunën, Kampioni i Botës në kikboks – W.K.U (-75kg), Dardan Morina do të mbroj titullin ndaj

Fahir Bahtjari në Slloveni ndaj Sichman

Kikboksieri me prejardhje nga Kosova, por që jeton dhe vepron në Austri, Fahir Bahtjari, ekskluzivisht për portalin për sporte luftarake

Bleron Luzha dhe Mirlinda Toshi përfaqësojnë Kosovën në Kampionatin Evropian të Kickboxit

Bleron Luzha  dhe Mirlinda Toshi , nga Klubi i Kickboxit “Kastrioti” Ferizaj, nën petkun e Reprezentacionit të Kosovës do të

MustiGYM, klubi i kampionëve bën regjistrime të reja   

Ish kampioni i katërfishtë në  Thai Boxing, Mustaf Kicaj, pas pushimit veror dhe evenimentit që e zhvilloi në Prishtinë në