Kikboks

Elmaz Rakipi në “Fight Night” në Zvicër

Kikbokseri nga Gostivari, Elmaz Rakipi me 23 shtator do të ngjitet sërish në ring, kësaj radhe në evenimentin e organizuar

Bajram Ramadani ndeshje në Zvicër

Bajram Ramadani pas fitores që e arriti në evenimentin humanitar të ICF kundër maqedonasit, Lupco Kocev, tani për portalin për

Morina: Jam i përgatitur maksimalisht për ta mbrojtur titullin

Këtë fundjavë, respektivisht të shtunën, Kampioni i Botës në kikboks – W.K.U (-75kg), Dardan Morina do të mbroj titullin ndaj

Të shtunën Dardan Morina do të mbrojë titullin në Munich

Këtë fundjavë, respektivisht të shtunën, Kampioni i Botës në kikboks – W.K.U (-75kg), Dardan Morina do të mbroj titullin ndaj

Fahir Bahtjari në Slloveni ndaj Sichman

Kikboksieri me prejardhje nga Kosova, por që jeton dhe vepron në Austri, Fahir Bahtjari, ekskluzivisht për portalin për sporte luftarake

Bleron Luzha dhe Mirlinda Toshi përfaqësojnë Kosovën në Kampionatin Evropian të Kickboxit

Bleron Luzha  dhe Mirlinda Toshi , nga Klubi i Kickboxit “Kastrioti” Ferizaj, nën petkun e Reprezentacionit të Kosovës do të

MustiGYM, klubi i kampionëve bën regjistrime të reja   

Ish kampioni i katërfishtë në  Thai Boxing, Mustaf Kicaj, pas pushimit veror dhe evenimentit që e zhvilloi në Prishtinë në

Rinor Berisha sërish do të ngjitet në ring tani në Wien

Djaloshi me prejardhje nga Peja po që vepron dhe jeton në Austri, ka njoftuar se ndeshjen e radhës në Kikboks

Kicaj zbulon: Më 28 korrik ndeshja ime lamtumirëse

Ish kampioni i botës, Mustaf Kicaj, ekskluzivisht për portalin për sportë luftarake “ArenaRing” ka zbuluar se në muajin korrik do

Rinor Berisha një kikboksier që tani ka filluar të shndris

Ka filluar të shndrit edhe një kosovar në ringun e Kikboksit, bëhet fjalë për Rinor Berishën, një djalosh 23 vjeçar