Kikboks

Muhamet Deskaj pa konkurrencë në Kroaci, prapë kampion

Muhamet Deskaj edhe njëherë ka konfirmuar se nuk ka konkurrencë në Kroaci, duke arrit sërish të shpallet kampion në K1

Avdyl Salihu: Ja cilat metoda i duhen sportistëve për arritjen e rezultateve gjigante

Profesori i edukatës fizike dhe trajneri i njohur i mundjes, Avdyl Salihu, në opinionin e tij ka treguar gjërat kryesore

Dardan Avdylaj duke kërkuar suksesin botëror

Dardan Avdylaj, me sportin e Kikboksit ka filluar të merret qysh në moshën 15 vjeçare kurse shkaktar ka qen vëllai

Valon Gashi të shtunën pret fitore në Kiens – Luzern

Kikboksieri me prejardhje nga Prishtina, Loni “Lionheart” Gashi, të shtunën do ta ketë ndeshjen e tij të parë për vitin 2018

Ortega: Edgar do të pësojë nokautin e parë të karrierës ndaj meje

Një nga kualitetet që ka bërë Frankie Edgar një nga luftëtarët më të famshëm të arteve marciale mikse është rezistenca

ArenaRing në muajin mars ju sjell 4 intervista ekskluzive

Intervistat ekskluzive tek agjencia e vetme për të gjitha sportet luftarake “ArenaRing” do të vazhdojnë edhe në muajin Mars, kurse

Hekuran Avdylaj pret shumë suksese në vitin 2018

Hekuran Avdylaj, kampioni i Austrisë e i Evropës ka filluar përgatitjet intensive për duelet e tij që e presin në

Berat Aliu ndeshje titanësh me arabin, Aziz Kallah

Më 21 prill kikboksieri shqiptar, Berat Aliu, do të ngjitet sërish në ring kurse kundërshtar i tij do jetë arabi,

“Fight Night in der Crosshalle”, ja nga ku mund të rezervoni tiketa

Vetëm edhe një javë na ndajnë deri tek evenimenti i madh sportiv “Fight Night in der Crosshalle“ ku organizator janë

Urim Saiti kthehet pas dy viteve në ring edhe atë në “Fight Night in der Crosshalle“

Qyteti i Bazelit më 24 shkurt do të jetë qendra e sporteve luftarake, pasi në këtë vend do të zhvillohet