Muay Thai

Gjatë fundjavës në Piza të Italisë u zhvillua një eveniment i madh i sporteve luftarake ku u paraqit edhe luftëtari shqiptar, Fatmir Gordi, i cili pati një paraqitje super të mirë duke e mposhtur kështu Patrizio Piscitelli. Me këtë triumf

Khabib Nurmagomedov është bërë njeriu më i famshëm në rruzullin tokësor që prej fitores së madhe në kafaz kundër Conor McGregorit, me ç’rast e fitoi titullin botëror. Rusi 30-vjeçar shënoi bilanc të hatashëm prej 27-0. Këtë rrugëtim brilant Khabib e

Ervis Bici, djaloshi me prejardhje nga Shqipëria por që jeton dhe vepron në Itali, më 11 nëntor do të zhvilloj një ndeshje tjetër për titull Evrope “Top kombat confederation”, kurse kundërshtar i tij do të jetë francezi, Raphael Parfait.  Bici

Nënkampioni i Evropës nga viti 2008 (rregullat e IFMA), Lirim Ahmeti, javën e ardhshme do të udhëtoj drejt Pragës, për të marrë pjesë në kupën evropianë. Interesante është se ai po kthehet në ring pas 1 viti e gjysmë pauzë