Muay Thai

Më 11 maj në Milano të Italisë do të zhvillohet ndeshje e madhe mes kampionit të dyfishtë të Evropës në MuayThai, Ervis Bici dhe italianit, Rafaele Scandisio. Kjo ndeshje do jetë interesante për shumë arsye, ku njëra prej tyre është

Portali për sporte luftarake “ArenaRing” nuk i harron as sportistët që kanë lënë shenj ne Muaythai dhe K1, kështu që do të prezantojmë një luftëtar që kur nuk është dorëzuar në ring dhe kështu gjatë karrierës së tij ka arritur

Dy herë kampioni i Evropës, Ervis Bici, do të ngjitet sërish në ring, por kësaj herë në Itali edhe atë në muajin prill. Sipas stafit teknik të Bicit po shqyrtohen dy kundërshtar mjaft të fuqishëm dhe së shpejti edhe do

Gjatë fundjavës në Torino të Italisë u zhvillua një gala e sporteve luftarake ku morën pjesë edhe garuesit e “Black Eagle Gym” të drejtuar nga stafi teknik Ervis Bici, Ermiriano Bici dhe Sak Kaponlek. Kjo shkollë edhe pse ende e

Kampioni në Muay Thai, Saimir Merja, i cili një kohë të gjatë gjendet në Tajlandë ku po përgatitet   dhe po punon është takuar me një kampion tjetër shqiptar të kikboksit, Fatmir Gordi, i cili poashtu në këtë vend ka shkuar

“Black Eagle Gym” klub ky i respektuar shqiptar nga Italia i drejtuar nga kampioni evropian Ervis Bici dhe kushëriri i tij, mjeshtëri Ermiriani këtë fundjavë sërish do të ndeshen me një event të madh, por tani në Torino ku do

Dy sportist të talentuar të sporteve luftarake, Joana Kiptiu dhe Erik Seferi, e kanë përfunduar me sukses qëndrimin e tyre dyjavorë në Itali. Ata janë përgatitur për dy eventet e fuqishme që janë zhvilluar në këtë vend tek klubi “Black

Juniku e nokautoi kundërshtaren e saj në raundin e pestë. Sportistja Alma Juniku është shpallur kampione e botës në tajboks. Në kategorinë e mesme ajo u shpall kampione në disiplinën “Muay Thai” në WBC.  18 vjeçarja, që përfaqëson Australinë, për t’u

Ervis Bici, nuk po di të humbas kohën e fundit dhe ketë po e dëshmon duke fituar edhe një titull Evropian, tani atë të “Top kombat confederation”. Deri tek ky sukses i madh djaloshi me prejardhje nga Shqipëria erdhi pasi

Dy here kampioni i botës në WFMC, Mitat Isteri (67kg) ka marrë një ftesë të madhe që të merr pjesë në turneun e fuqishëm që organizohet në Tajlandë, Thai Fight më 24 nëntor. Djaloshi me prejardhje nga Shqipëria por që