Muay Thai

Ervis Bici, nuk po di të humbas kohën e fundit dhe ketë po e dëshmon duke fituar edhe një titull Evropian, tani atë të “Top kombat confederation”. Deri tek ky sukses i madh djaloshi me prejardhje nga Shqipëria erdhi pasi

Dy here kampioni i botës në WFMC, Mitat Isteri (67kg) ka marrë një ftesë të madhe që të merr pjesë në turneun e fuqishëm që organizohet në Tajlandë, Thai Fight më 24 nëntor. Djaloshi me prejardhje nga Shqipëria por që

Gjatë fundjavës në Piza të Italisë u zhvillua një eveniment i madh i sporteve luftarake ku u paraqit edhe luftëtari shqiptar, Fatmir Gordi, i cili pati një paraqitje super të mirë duke e mposhtur kështu Patrizio Piscitelli. Me këtë triumf

Të shtunën në Cyrih do të zhvillohet një eviniment i madh që po e organizon legjenda tajlandeze Nathapong. Në këtë spektakël pritet të ngjiten emra të mëdhenj nga Muay Thai, ku  mysafir special do jetë edhe ish kampioni i botës,

Kampioni i Evropës në Muay Thai si dhe katër herë kampion i Italisë, Ervis Bici, së bashku me legjenda tajlandeze dhe të botës në Muay Thai, Sak Kaopolek, nga 3 deri më 6 nëntor do të qëndroj në Zvicër duke

Legjenda tajlandeze dhe e botës në Muay Thai, Sak Kaopolek, nga 3 deri më 6 nëntor do të qëndroj në Zvicër duke qen mysafir special në eventin e Nathapongit, kurse më pas do të zhvilloj edhe dy seminare që i

Khabib Nurmagomedov është bërë njeriu më i famshëm në rruzullin tokësor që prej fitores së madhe në kafaz kundër Conor McGregorit, me ç’rast e fitoi titullin botëror. Rusi 30-vjeçar shënoi bilanc të hatashëm prej 27-0. Këtë rrugëtim brilant Khabib e

Ervis Bici, djaloshi me prejardhje nga Shqipëria por që jeton dhe vepron në Itali, më 11 nëntor do të zhvilloj një ndeshje tjetër për titull Evrope “Top kombat confederation”, kurse kundërshtar i tij do të jetë francezi, Raphael Parfait.  Bici

Menaxheri tani më i njohur shqiptar i sporteve luftarake, Avdyl Salihu, po e dërgon për herë të parë në Zvicër për seminar dyditor legjendën tajlandeze në Muay Thai, Sak Kaoponlek si dhe kampionin e Evropës dhe fituesin e dy titujve

Nënkampioni i Evropës nga viti 2008 (rregullat e IFMA), Lirim Ahmeti, javën e ardhshme do të udhëtoj drejt Pragës, për të marrë pjesë në kupën evropianë. Interesante është se ai po kthehet në ring pas 1 viti e gjysmë pauzë