K1

Kikboksierit të mirënjohur shqiptar, Shkodran Veseli, i është nderuar kundërshtari dhe ai me 13 prill në Stamboll nuk do të ndeshet me turkun Adem Bozkurt, mirëpo do kryqëzoj dorëzat me një sportist shumë më të fuqishëm,  Perviz Abdullyev, luftëtarë që

Kosovari që jeton dhe vepron në Kroaci, Muhamet Deskaj ka shënuar edhe një sukses të madh në karrierën e tij duke triumfuar n WAKO evropian cup në 67 kg. Ai deri tek ky sukses i madh erdhi pasi mposhti në

Kikboksieri i mirënjohur shqiptar, Fatmir Gordi, nga 13 janari po gjendet në Tajlandë ku po zhvillon përgatitjet intensive për duelin e tij të ardhshëm në Enfusion. Ai për “ArenaRing’ thotë se po ushtron intensivisht dhe ndihet në top formë. “Nga

Menagjeri për sporte luftarake, Avdyl Salihu, na zbulon nje duel të vitit që do ta aranzhoj , e që pritet të zhvillohet së shpejti në mes maqedonasit Daniel Stefanovskit qe jeton ne Swis dhe shqipès që jeton në Greqi, Giannis Fejzullahu .

Ferit Keta është ngjitur në ring mbrëmjen e së shtunës në qendrën sportive “Sportcheck” në Mynih të Gjermanisë, ku ka vënë në brez titullin kampion bote pas mposhtjes me pikë të kampionit aktual, Fatih Mehmet Karakus. Mehmet Fatih Karakus dy

Në stadiumin Olimpik në Athinë “George Stephanopoulos” më 16 mars 2019 do të zhvillohet një eveniment i madh i sporteve luftarake “Open Championship”, ku do të paraqitet edhe kikboksieri i njohur shqiptar, Adrian Suli nga “DP ELEFSIS” I cili do

Më 22 dhjetor në Tiranë do të zhvillohet një ndër evenimentet më të mëdha të sporteve luftarake që është organizuar në Shqipëri, kurse promotor do të jetë kampioni evropian, Adriatik Cami, i cili edhe vet do të ndeshet për titull

Më 22 dhjetor në Tiranë do të zhvillohet një ndër evenimentet më të mëdha të sporteve luftarake që është organizuar në Shqipëri, kurse organizator do jetë kampioni evropian, Adriatik Cami, i cili edhe vet do të ndeshet për titull botës

Kikboksieri i njohur kosovar që jeton dhe vepron në Zvicër, Muharrem Hasani më 29 shtator do të ketë një ndeshje interesante pasi do të ballafaqohet me një luftar shumë të papërshtatshëm që quhet Karamoustekas Michail, kurse atë e pret edhe

Ajo që paralajmëroi para disa javëve agjencia e sporteve luftarake “ArenaRing”, tani më është zyrtare. Adriatik Cami, kampioni i Evropës i cili me prejardhje është nga Terbaci i Dibrës por që jeton dhe vepron në Greqi më 22 dhjetor do