K1

Më 27 korrik në Kërçovë do të zhvillohet një spektakël i sporteve luftarake е dyta me radhë “Super Pro Fight Night – Uskana2”, ku do paraqiten emra të njohur shqiptar që do ndeshen në K1 si dhe do ketë dy

Me 8 qershor në Winterthur të Zvicrës do të zhvillohet një eveniment i madh i sporteve luftarake “ICF OpenAir Fight Night 2” ky organizator sërish është shoqata humanitare – ICF, por sivjet do të prezantohet nga agjencia për punësim “All

  Kanë mbetur vetëm edhe 4 ditë nga dueli i madh, ku do të ndeshen kikboksieri tani më i mirënjohur shqiptar, Shkodran Veseli me turkun e fuqishëm,  Perviz Abdullyev, luftëtar që vjen nga Azerbajxhani dhe i cili rregullisht ndeshet edhe

Gjetan Keta nuk do mund të ngjitet në ring për sfidën e shumëpritur me datë 9 mars në Madrid, kjo për shkak të një arsyeje shëndetësore, që e bën të pamundur këtë përballje për boksierin shqiptar.Lajmin e ka komunikuar vetë

Kikboksierit të mirënjohur shqiptar, Shkodran Veseli, i është nderuar kundërshtari dhe ai me 13 prill në Stamboll nuk do të ndeshet me turkun Adem Bozkurt, mirëpo do kryqëzoj dorëzat me një sportist shumë më të fuqishëm,  Perviz Abdullyev, luftëtarë që

Kosovari që jeton dhe vepron në Kroaci, Muhamet Deskaj ka shënuar edhe një sukses të madh në karrierën e tij duke triumfuar n WAKO evropian cup në 67 kg. Ai deri tek ky sukses i madh erdhi pasi mposhti në

Kikboksieri i mirënjohur shqiptar, Fatmir Gordi, nga 13 janari po gjendet në Tajlandë ku po zhvillon përgatitjet intensive për duelin e tij të ardhshëm në Enfusion. Ai për “ArenaRing’ thotë se po ushtron intensivisht dhe ndihet në top formë. “Nga

Menagjeri për sporte luftarake, Avdyl Salihu, na zbulon nje duel të vitit që do ta aranzhoj , e që pritet të zhvillohet së shpejti në mes maqedonasit Daniel Stefanovskit qe jeton ne Swis dhe shqipès që jeton në Greqi, Giannis Fejzullahu .

Ferit Keta është ngjitur në ring mbrëmjen e së shtunës në qendrën sportive “Sportcheck” në Mynih të Gjermanisë, ku ka vënë në brez titullin kampion bote pas mposhtjes me pikë të kampionit aktual, Fatih Mehmet Karakus. Mehmet Fatih Karakus dy

Në stadiumin Olimpik në Athinë “George Stephanopoulos” më 16 mars 2019 do të zhvillohet një eveniment i madh i sporteve luftarake “Open Championship”, ku do të paraqitet edhe kikboksieri i njohur shqiptar, Adrian Suli nga “DP ELEFSIS” I cili do