Karate

Nishevci e Karaqi morën pikë Olimpike në Paris

Karateistët Herolind Nishevci dhe Alvin Karaqi kanë fituar pikë Olimpike në Premier Ligën, që po mbahet në Paris. Nishevci në

Karateistët kërkojnë pikë olimpike në Premier Ligën “Paris 2019”

Kombëtarja e Kosovës në karate ka udhëtuar drejt Parisit të Francës, ku prej sot deri të dielën do të mbahet

Gani Mahalla, i pari në Kosovë i fundit në katund

Është interesant se kur bëhet shpallja e sportistëve më të mirë në vendin tonë, është e pashmangshme që dikujt mos

Nishevci: Në Paris luftohet për pikë olimpike

Është shumë i qetë, ka plane për vitin 2019! Është fjala për karateistin më të mirë në vendin tonë, Herolind

Raif Musa tallet keq: Ju trajner trusni “thoben”

Fajtor kush unë apo ju, kjo është pyetja më e shpesh që bëhet ditët e fundit në qytetin e Ferizajt,

Eldi-Kan shkëlqeu në Vlorën heroike

Me 23″12″2018. Ne qytetin e Flamurit ne Vlore u mbajt Turneu Nderkombetar ne karate “Pavaresia 3 “. Nen organizimin e

11 medalje për karatistët Struganë në Vlorë

Dje 23.12.2018 në qytetin e Flamurit, në Vlorë u zhvillua Turneu Ndërkombëtar në Karate “Pavarësia 3” nën organizimin e Shoqatës

Doan Osmani sërish Kampion Ballkanik

Karateisti Doan Osmani ka fituar për herë të dytë medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik për U21 që po zhvillohet

Abdurahim Idrizi fiton edhe arrin e tretë Ballkanik

Gjate fundjaves (30.11.-02.12.2018) ne Dubrovnik te Kroacise u zhvillua kampionati Ballkanik WKF karate per kadet, junior dhe U21, ku moren

Trajneri i KK “Keiks” reagon ndaj padrejtësive në Kampionat

Trajneri i klubit të karatesë “Keiks” nga Shkup, Elvir Kurtanoviç, është shprehur shumë i frustruar me referimin në kampionatin e