Karate

Trajneri i KK “Keiks” reagon ndaj padrejtësive në Kampionat

Trajneri i klubit të karatesë “Keiks” nga Shkup, Elvir Kurtanoviç, është shprehur shumë i frustruar me referimin në kampionatin e

Idrizi, kampioni mbetet kampion. Tani kërkon suksesIn Ballkanik

Të dielën, në Shkup u mbajt kampionati shtetëror në karate për kadet, junior dhe U21. Në kuadër të K.K. “Makpetroll”

Sajra Morina: Jam gati për të fituar kampionatin

Të shtunën në Shkup do të zhvillohet kampionati i Maqedonisë në Karate ku medalistet do të marrin vizën për kampionatin

Trajneri i K.K. “Kushtrimi”, Aliu:Jam i kënaqur suksesin e karateistëve

Për nder të ditës së çlirimit të qytetit të Shkupit, të dielën u mbajt turneu ndërkombëtar tradicionl në karate “13

Motrat binjake Idrizi u takuan në finale, ja cila fitoi

Diellza fitoi duelin e motrave binjake Idrizi në turneun ndërkombëtar të karatesë “Cvetan Dimov”, i cili të dielën u mbajtë

Kosova përfundon turneun në vendin e parë

Xhudistet Kosovarë po vazhdojnë që të mahnitin botën me paraqitjet e tyre. Në Grand Prix të Uzbekistanit, shteti më i

Botërori, Karateistët nga Maqedonia pa medalje në Madrid

Karateistët kryesorë të Maqedonisë, kanë mbetur pa medalje në Kampionatin Botëror, i cili po mbahet në Madrid të Spanjës. Të

Spanja nuk lejon flamurin e as emrin e Kosovës në Botëror

Emrat e karateistëve kosovarë janë paraqitur në listën e pjesëmarrësve të kampionatit botëror të karatesë, që sot nis në Madrid

KK Keiks suksese edhe në Nish. Kurtanoviç i kënaqur me formën momentale

Klubi i karatesë “Keiks” nga Shkupi po tregon vazhdimisht se është në një formë të lartë garuese dhe për këtë

Mahalla: Kastrioti synon tituj edhe në arenën ndërkombëtare

Klubi i karatesë me traditë 40-vjeçare, Kastrioti nga Ferizaj, ka një numër të madh të rinj e të reja, që