Karate

ë zhgënjyer dhe befasuar me mosmiratimin e Ligjit për Tatimin e të Ardhurave në Korporata,

Të zhgënjyer dhe befasuar me mosmiratimin e Ligjit për Tatimin e të Ardhurave në Korporata, Federata e Karatesë e Kosovës

KK”Drini” i suksesshëm në Kosovë

Të dielën (10.06.2019) në qytetin e Podujevës në Kosovë u zhvillua turneu i 19 – ndërkombëtar në karate për nder

Struganët shkëlqyen në Ohër

Ditë e diel (19.05.2019) në Ohër u zhvillua turneu ndërkombëtar në karate “Ohrid Open 2019”, në të ciloin morën pjesë

Ky është idhulli i Ramush Haradinajt

Viteve të fundit, jemi mësuar që kryeministrin aktual të vendit, për shkak të kaluarës së tij në luftë por edhe

Fortesa la modelizmin për sport, pretendon olimpiadën

Në Kosove kemi një numër të garuesve elit që pretendojnë majat e suksesit në rrafshin ndërkombëtar. Një synim të tillë e ka

Karateistët nuk marrin pjesë në Premier League! Gashi tregon arsyen!

Karateja si çdo sport tjetër në Kosovë ballafaqohet me peripecitë e ndryshme! Brenga është se tre garuesit e kombëtares së

Karaqi i rezervohet një vend në LE Minsk 2019

Organizatori i Lojërave Evropiane Minsk 2019, i ka konfirmuar  Komitetit Olimpik të Kosovës ftesën për karateistin Alvin Karaqi, i cili

Trajneri Aliu i kënaqur me Demën dhe Rushitin

Të shtunën, në Shkup, për herë të dytë, u zhvillua turneu memorial “Dimçe Kiçevski”, pjesë e të cilit ishte edhe

Ramadani: Po shënojmë suksese në vazhdimësi

Të shtunën, turneun “Dimçe Kiçevski” në Shkup karateistët e Shkupit patën një paraqitje shumë të mirë, duke arkëtuar 9 medalje:

Kosova kthehet me 8 medalje nga Kampionati i Karates në Turqi

Ka përfunduar Kampionati i Mediteranit që është mbajtur në Antalia të Turqisë U fituan 8 medalje, prej tyre një e