Karate

KK Kushtrimi fiton 9 medalje në “Solidarnost Open”

Gjatë fundjavës ne Shkup u mbajt turneu nderkombetar “Soldarnost open 2018” ku moren pjese rreth 500 garuez nga 3 shtete

KK “Drini” shkëlqeu edhe në Shkup

Ditën e diel (13.05.2018) në Shkup u zhvillua Turneu Ndërkombëtar në Karate “Solidarnost Open 2018”. Në këtë turne morën pjesë

Komiteti Olimpik nis hetimet për ndalesën që Serbia ua bëri karateistëve të Kosovës

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar mund të dënojë Serbinë, pasi qeveria e këtij vendi refuzoi marrëveshjen për të lejuar ekipin e Kosovës

Besim bëhu burrë, shtrëngoje… merre vendimin e madh e historik!

Kemajl Goca Opinion Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, bëri hapin e parë, nuk i dha leje Cërvena Zvezdës

Herolindi ka dy fjalë për Serbinë dhe për shtetin e Kosovës

Karateisti më i mirë në vendin tonë, Herolind Nishevci, tha se Serbia u frikësua shumë nga kombëtarja e Kosovës dhe

HARADINAJ REAGON PASI SERBIA NUK LEJOI HYRJEN E KARATEISTËVE KOSOVARË

Në ditën e Evropës, Serbia nuk lejoi hyrjen në territorin e saj të kombëtares së Kosovës në karate. Ndaj kësaj

THAÇI: SERBIA VEPROI KUNDËR FRYMËS SPORTIVE

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar ndaj autoriteteve të Serbisë të cilët kanë ndaluar karateistët kosovarë të marrin pjesë

KOK e quan të papranueshëm vendimin për t’ua ndaluar hyrjen në Serbi karateistëve nga Kosova

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka thënë se është i papranueshëm veprimi i Qeverisë së Serbisë për t’ua ndaluar hyrjen

Berat Jakupi pret medalje nga Kampionati evropian

Reprezentacioni i Maqedonisë në Karatë sot do të udhëtoj drejt Novi Sadit ku do të marrin pjesë në kampionatin evropian

Ja sportistët e Kosovës që shkojnë në Serbi

Kombëtarja e Kosovës në karate do te paraqitet me 13 garues, ku prej tyre 11 në kategorinë individuale në disiplinën e katave