Karate

KK Kastrioti tregon forcën në Kampionatin e Kosovës

Klubi i karatesë Kastrioti nga Ferizaji ka shkëlqyer në Kampionatin shtetëror të karatesë për pionier dhe kadet të rijnë që

Mbështetet karateja

MInistri me kryetarin e karatesë Karateja ka objektiva të mëdha për këtë vit dhe e cila do të mbështetet me

Vjollca Gafuri, vajza që po shndrit në arenat sportive

Vjollca Gafuri, njëra prej vajzave që po shkëlqen në arenat luftarake dhe që pritet një e ardhme e shndritshme është

Triumfojnë Driton Halimi dhe Selimi

KK Fati  është paraqit me sukses në turneun nderkombtar “Gazi Baba Open” duke fitar 6 medalje. Me ari jane stolis

Kryetari i qytetit mbështeti nga afër karateistët

Në Shkup u zhvillua turneu i 11-të me radhë në karate “Gazi Baba Open” ku morën pjesë 8 shtete me

Driton Halimi pret triumf edhe në “Gazi Baba Open”

Gjatë fundjavës në turneun e fuqishëm “Gazi Baba Open” që do të zhvillohet në Shkup do të merr pjesë edhe

Suhejbi dy medalje të arta në Ulqin

Talenti i karatesë në disiplnën Kata, Suhejb Veseli, po vazhdon me suksese ndërkombëtare, duke treguar se është në një formë

KK Kushtrimi dhe KK Fati me rezultate te shkëlqyera

Të dielën, në Ulqin të Malit të Zi u zhvillua turneu i 16-të ndërkombëtarë në karate “Ulqini Open 2017”, nën

Rudina Aliu neser do te niset per ne turneun e fuqishem

Rudina Aliu neser do te niset per ne turneun e fuqishem qe do te zhvillohet te dielen ne Mal te