Karate

Dervishi bëhet kampion në Lojërat ballkanike

Karateisti i talentuar i KK Uskana nga Kërcova, Nuredin Dervishi (i lindur në vitin 2008) ka shkëlqyer në Lojërat Ballkanike

Trajnerët kosovar Raif Musa e Halil Mahalla në seminarin e karatesë në Zvicër

Ka përfunduar seminarin dy ditor te udhëhequr nga Yasunari Ishimi , Instruktori kryesor për Evropë për stilin Shitoryu/Shitokai. Seminari u

”DRINI” I STRUGËS I SUKSESSHËM EDHE NË GJILAN

Vikendin që lamë pas 28.10.2017 (e shtunë) në Gjilan të Kosovës u zhvillua edicioni i XII Ndërkombëtar në karate “KATANA

Shkupi katër medalje në Kosovë

Të shtunën, në Gjilan të Republikës së Kosovës u mbajtë turneu tradicional ndërkombëtar në karate, i titulluar “Katana Open 2017”,

Kushtrimi fitoi 5 medalje në Gjilan

Klubi i karatesë “Kushtrimi” nga Hasanbegu i Shkupit ka marrë pjesë në turneun ndërkombëtar “Katana Open 2017” në Gjilan të

Karateisti i njohur nga Gostivari, Berat Jakupi, i ka dhënë fund beqarisë së tij

Karateisti i njohur nga Gostivari, Berat Jakupi, i ka dhënë fund beqarisë së tij. Ai me një ceremoni madhështore,  mbrëmjen

Katër karateistë shqiptar në KB në Tenerife

Të hënën reprezentacioni i Maqedonisë në karatë do të udhëtoj në Tenerife të Spanjës ku do të zhvillohet kampionati botëror

Karateistja e njohur Gresa Zhitia, do të ndeshet ne evenimentin humanitar ICF në Ferizaj  

Evenimenti humanitar ICF që do të zhvillohet në Ferizaj më 29 dhjetor e që promotor është Avdyl Salihu dhe organizator

Kosovarja, Genta Lahi, triumfon në “Polish Open”

Karateistja kosovare por që jeton dhe ushtron në Danimarkë, Genta Lahi po shkëlqen në arenën ndërkombëtare. Anëtarja e KK Kastrioti

Sportisti i Kosovës ka dy fjalë për patriotat me bateria

Karateisti i mirënjohur Alvin Karaqi, ndryshe anëtar i kombëtares së Kosovës, i vlon nervit nga disa patriotë me bateria! Ai