Karate

KK Arena me katër medlaje nga Kamza Open

Gjatë fundjavës u zhvillua Turneun Ndërkombtarë “Kamza Oppen 2017”. Ne kete aktivitet morren pjese 41 klube me 470 Garues ne

Laurant Etemi kampion i Universiteteve të Gjermanisë

Gjatë fundjavës në Halle  Salle ne Gjermani u zhvillua kampionati i Universiteteve të këtij vendi kurse sukses të madh ka

KK Kushtrimi nxjerr dy kampion shtetëror, Rudina synon medalje ballkanike

Te dielën ne Shkup u zhvillua kampionati i Maqedonisë në karate për fëmijë 11-14 vjet ku me sukses u paraqit

Të dielën në Shkup kampionati i Maqedonisë në Karate

Të dielën në Shkup do të zhvillohet kampionati i Maqedonisë për kategoritë e fëmijëve ku pritet të marrin pjesë mbi

KK Shkupi me 12 medalje

Njëri prej klubeve që ka qen e suksesshme në Kerçova Open ishte edhe KK Shkupi që arriti të fitoj 12

Driton Halimi triumfon edhe në Kerçove

Karatisti i talantuar, Driton Halimi, po vazhdon me sukseset e tija. Ai arriti të ngjitet në piedestalin më të lartë

”Kushtrimi” fitoi 8 medalje në “Kërçova Open”

Të dielën, në Kërçovë u mbajt turneu tradicional në karate “Kërçova Open 2017”, në të cilën mori pjesë edhe klubi

KK ”Rinia” tregohet i zoti 10 medalje në Kërçovë

Të dielën, klubi i karatesë “Rinia” nga Mateçi i komunës së Likovës ka marrë pjesë në garën ndërkombëtare “Kërçova Open”.

Asiart-Gostivar fiton 10 medalje

Klubi Karatesë Asiart-Gostivar morri pjesë në turneun ndërkombëtar “Kërçova Open 2017″ me 13 garues, ku fituan 10 medalje, 1 të

Afrim Latifi, leter e hapur Drejtuar Presidentit të Republikës së Shqiperisë

Se pari te ju prezentohem se me siguri nuk me njihni dhe as qe keni “ndegjuar” ndonjeher per mua .