Karate

Rudina Aliu sivjet pret medalje nga Kampionati Ballkanik

Të premten në Stamboll të Turqisë do të zhvillohet kampionati ballkanik në karatë për fëmije, kurse pjesëmarrës do jenë edhe

Riad Tafa dhe Simon Simonoviç përfaqësojnë Ulqinin në KB

Gjate fundjavës në Stamboll do të mbahet Kampionati Ballkanik i Karatesë për Fëmijë. Nga KK “Ulqini” në këtë eviniment  do

KK Shkupi vazhdon me sukseset

Njëri prej klubeve që poashtu ka pas suksese në turneun ndërkombëtar “Solidarnost Open” ishte edhe KK Shkupi që arriti të

KK Rinia me 7 medalje nga “Solidarnost Open”

Të dielën, në lagjen Maxhari në Shkup u mbajt gara ndërkombëtare në karate “Solidatnost Open”, në të cilën KK Rinia

Amina dhe Sara me medalje nga turneu në Shkup

Të dielën, klubi i karatesë “Asiart” mori pjesë në turneun ndërkombëtarë të karatesë “Solidarnost Open 2017 “, i cili u

Nishevci vajton lëndimin

Karateistët e kombëtares së Kosovës u kthyen pa medalje nga Kampionati Evropian për seniorë, që u zhvillua në Kocael të

Shumë fëmijë rrezikojnë mos shkuarjen në KB për shkak kushteve

Kampionati ballkanik në karate që zhvillohet nga 19 deri më 21 Maj në Stamboll të Turqisë do të jetë shumë

Reagon ashpër babai i Berat Jakupit: E vërteta thuhet në sy

Bashkim Jakupi, babai i nënkampionit europian në karate për senior, Berat Jakupi ka reaguar përmes një postimi në facebookun e

Jakupi, nënkampion i Europës

Karatisti shqiptar, Berat Jakupi (-84kg) e ka fituar medaljen e argjendtë në kampionatin europian të karatesë për senior në Kocaeli

Nishevci lufton për medaljen e bronztë Evropiane

 Karateisti kosovar, Herolind Nishevci (+84 kg) është kualifikuar në zonën e medaljeve në Kampionatin Evropian. Ai do të luftojë për