Karate

KK Kastrioti tregon forcën në Kampionatin e Kosovës

Klubi i karatesë Kastrioti nga Ferizaji ka shkëlqyer në Kampionatin shtetëror të karatesë për pionier dhe kadet të rijnë që

KK Forca 9 medalje nga Serbia

Gjatë fundjavës në Caçak te Serbisë u zhvillua turneu ndërkombëtar Golden Belt ku mori pjesë edhe KK Forca nga Shkupi.

Imeri: Nder të jesh afër legjendës së karatesë

Edhe trajneri i KK Forca, Muharem Imeri, ishte sot në dekorimin e legjendës së Karatesë, Enver Idrizi nga ana e

Presidenti i Shqipërisë dekoron Enver Idrizin

Ish kampioni i botës në karate, Enver Idrizi, sot është dekoruar nga presidenti i Shqipwrisw, Nishani me titullin mjeshtër i

Mbështetet karateja

MInistri me kryetarin e karatesë Karateja ka objektiva të mëdha për këtë vit dhe e cila do të mbështetet me

 Tre gara të rëndësishme për kampionin ballkanik

Kampioni aktual i Ballkanit, Jasin Osmani, ne fundjave do te merr pjese ne turneun e fuqishëm qe zhvillohet ne Cacak

Vjollca Gafuri, vajza që po shndrit në arenat sportive

Vjollca Gafuri, njëra prej vajzave që po shkëlqen në arenat luftarake dhe që pritet një e ardhme e shndritshme është

23 medalje për KK Forca në Shkup

Gjatë fundjavës u zvillua turneu ndërkombëtarë “GAZI BABA OPEN” ku morën pjesë mbi 650 pjesmarës nga 7 Shtete: Maqedonija, Shqipërija,

Triumfojnë Driton Halimi dhe Selimi

KK Fati  është paraqit me sukses në turneun nderkombtar “Gazi Baba Open” duke fitar 6 medalje. Me ari jane stolis

Kryetari i qytetit mbështeti nga afër karateistët

Në Shkup u zhvillua turneu i 11-të me radhë në karate “Gazi Baba Open” ku morën pjesë 8 shtete me