Judo

Erza Muminoviq eliminohet në Lojërat Evropiane për të Rinj

Sot garuesit tanë kanë vazhduar të paraqiten në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj. Fituesja e medaljes së bronztë për

Kuka i zhgënjyer me paraqitjet në Baku: Nuk shkohet vetëm për fotografi

Driton Kuka ka shprehim zhgënjimin e tij me paraqitjet e lojtarëve të rinj në Lojërat Evropiane në Baku. Trajneri i

Kelmendi preu shiritin në palestrën që mban emrin e saj në shtetin shqiptar!

Xhudisti veteran, Anton Cena, aktualisht trajner i klubit ‘Polici’ nga Prishtina dhe ‘Studenti’ nga Vushtrria, ka bërë një mrekulli! Ai

A ka ma marre se me të ik garuesi më i mirë nga shteti i Kosovës!

Nuk duhet shumë filozofi, as nuk ka nevojë të analizojmë shumë për situatën që po kalon Kosova. Edhe budallai më

Federata Botërore e Xhudos bën shtatore për Majlinda Kelmendin, shteti jonë në gjumë

Para një muaji kam reaguar pse Majlinda Kelmendi nuk e ka një shtatore në Prishtinë? Tash e lexova në rrjetin

Është gjetur i vdekur ish-kampioni botëror i xhudos, Craig Fallon

Ish-kampioni botëror i xhudos, Craig Fallon, është gjetur i vdekur në një mal, pasi ishte shpallur i zhdukur nga familja

Majlinda Kelmendi kundër Komunës së Pejës

Si asnjëherë më parë, për Qendrën e xhudos që nuk po ndërtohet, ka reaguar ashpër ndaj Komunës së Pejës, edhe

PSE DUHET VOTUAR SOT LIGJI PËR TATIMIN NË TË HYRA NË KORPORATA?

Sekretari i Përgjithshëm i Komitetit Olimpik të Kosovës, Shasivar Haxhijaj ka thënë se ka shumë arsye bindëse për t’u votuar

Majlinda: Unë stërvitem me meshkuj, jo me femra

Majlinda Kelmendi ka rrëfyer sekretin prapa suksesit të madh të saj në Lojërat Evropiane. Xhudistja ka zbuluar sot se për

Kuka: Kemi mundur të kthehemi me dy medalje të arta, por rusët na vodhën

Gjyqtarët e kan favorizuar rusën duke mos ia numëruar një pikë xhudistës tonë. Kosova fitoi tri medalje në Lojërat Evropiane