Judo

Krasniqi zgjedhet më e mira në Mastersin e Kinës

Distria Krasniqi javën që shkoi bëri që flamuri i Kosovës edhe njëherë të valvitet lartë në xhudo, kësaj here në

Gjakova lëndohet në meçin më të rëndësishëm të karrierës

Akil Gjakova ishte në rrugë të mirë për të fituar medaljen e bronztë në Masters Qingdaos së Kinës, megjithatë ai

Xhudisti japonez merr nënshtetësinë e Kosovës, do të garojë për shtetin tonë

Kosova do ta ketë një japonez të natyralizuar në sportin më të suksesshëm në vendin tonë, xhudo. Lajmin e ka

Majlinda: Po punoj zellshëm për ta shkruar historinë përsëri për Kosovën

“Nuk është e lehtë, por unë po përpiqem dhe po punoj vërtet shumë për ta mbrojtur titullin dhe për ta

Kuka i kënaqur me medaljen e Majlinda Kelmendit

Driton Kuka është shprehur shumë i kënaqur me paraqitjen e Majlinda Kelmendit në Abu Dhambi. Xhudistja kosovare fitoi medaljen e

Irani pezullohet nga gara ndërkombëtare në xhudo

Irani është pezulluar nga gara ndërkombëare në xhudo për shkak të bojkotimit të atletëve izraelitë. Federata Ndërkombëtare e Xhudos ka

Loxha fiton medaljen e bronztë evropiane

Flaka Loxha ka fituar medaljen e bronztë evropiane për juniore, në kampionatin evropian të xhudos. Ky kampionat që po mbahet

Gashi: Komuna e Pejës nuk ndau lokacion për ndërtimin e Qendrës së Xhudos

Ministri në detyrë i Sportit dhe kandidati për deputetë nga PDK-ja, Kujtim Gashi, ka akuzuar Komunën e Pejës që udhëhiqet

Përfaqësuesja e Kosovës në top dhjetë shtetet më të forta

Përfaqësuesja e Kosovës në xhudo është duke shkëlqyer në Kampionatin Botëror që po mbahet në Tokio të Japonisë. Pas ditës

Mustafa: Kur e thotë Driton Kuka!

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në xhudo, Driton Kuka, e tha troç, nuk duhet të shkohet në gara për shëtitje