Judo

Xhudistët nga Kosova ngritën në ranglistën botërore, Distria kalon Majlindën

Distria Krasniqi, Akil deh Nora Gjakova kanë pasur ngritje në ranglistën Botërore të xhudos Sukseset në garën e fundit Grand

Distria Krasniqi dhe Akil Gjakova marrin shpërblimeve shtetërore

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka njoftuar se sot në kabinetin e ministrit Kujtim Gashi, do të mbahet ceremonia

Kuka: Për medalje në Kampionatin Evropian

Kosova me gjashtë garues do të marrë pjesë në Kampionatin Evropian në xhudo. “Në Podgoricë ekipi ynë merr pjesë në

Haradinaj takon Majlinda Kelmendin dhe trajnerët Driton dhe Agron Kuka

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se është takuar me xhudistes e njohur Majlinda Kelmend

Këta janë sportistët e Kosovës me bursa olimpike “Tokio 2020’

Komiteti Olimpik i Kosovës bëri të ditur emrat e 19 sportistët që nënshkruan për bursat Olimpike “Tokio 2020”. Majlinda Kelmendi,

Maqedonia me pesë xhudistë në botërorin në Kroaci

Pesë xhudistë do ti mbrojnë ngjyrat e Maqedonisë në kampionatin botëror për junior që ka filluar në Zagreb dhe e

Konfirmon Kuka: Majlinda po ndjehet mirë pas rehabilitimit, gati drejt kthimit

Xhudistja Majlinda Kelmendi është përballur me një shëndet jo të mirë muajve të fundit. Ajo i është nënshtruar një operimi

jeriu më i madh i sportit ndërkombëtar, me të parën e pyet Agronin për Majlinda Kelmendin!

Në shtetet e mëdha evropiane apo edhe në Azi e kudo tjetër, pyetja e parë bëhet për krenarinë e sportit

Trajneri i Majlinda Kelmendit: Kur kam telashe me refer!

Trajneri më i mirë shqiptar, Driton Kuka,  pa dyshim se ka momente të sikletshme në ndonjë nga garat botërore. Jo

Fillon rehabilitimi i Majlindës

Driton Kuka, përzgjedhës i kombëtares së Kosovës, tha se filloi rehabilitimi i kampiones olimpike,  xhudistes Majlinda Kelmendi. “Filloi rehabilitimi në