Judo

Wilderi s’e pranon se Fury ia pëlciti…

Deontay Wilder këmbëngul se nuk e ka pësuar asnjë lëndim në daullen e veshit gjatë humbjes kundër Tyson Furyt, si

Në Pejë bëhet përurimi i shtatorës së kampionës Olimpike

Nesër në ora 11:00 në parkun e qytetit tek shtëpia e Kulturës në Pejë bëhet përurimi i shtatorës së kampionës

Fazliu eliminohet në raundin e dytë në Grand Prixin e Tel Avivit

Laura Fazliu ka pësuar disfatë në rundin e dytë të kategorisë deri në 63 kilogramë në Grand Prix që po

Kuka: Nora – njëra nga pretendentet serioze për medalje në Lojërat Olimpike!

Kryetari i Federatës së Xhudos së Kosovës, Agron Kuka, e ka vlerësuar lart medaljen e bronztë të Nora Gjakovës (-57

Kosova në xhudo nis përgatitjet për Lojërat Olimpike “Tokio 2020”

Përzgjedhësi i Kosovës në xhudo, Driton Kuka, konfirmon se kanë nisur përgatitjet për edicionin e ri. Ai ka publikuar foto

Majinda: Dritoni e din saktë çka edhe qysh duhet me vepru

Krenaria e kombit shqiptar, xhudistja Majlinda Kelmendi (-52 kg), është në formën më të mirë dhe me padurim e pret

Gjenerata e Olimpiadës

Xhudoja është sporti që ka sjellë suksese më të mëdha në shtetin e Kosovës. Edhe viti 2019 është vit i

Distria: Olimpiada po afrohet

Xhudistja Distria Krasniqi (73 kg) ka pasur një vit për merak, ishte në formën më të mirë dhe përveç medaljes

Nora: Nervoz isha kur kam pas problem me kilogram

Xhudistja Nora Gjakova (-57 kg), një xhudiste e hatashme, është krenare për sukseset që ka arritur gjatë këtij viti. Edhe

Protagonistët e sportit më të trofeshëm të trojeve shqiptare

Xhudoja është sporti që vazhdimisht e bën krenarë popullin shqiptar. Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi (-52 kg), Nora Gjakova (-57 kg),