Judo

Majlinda me trimëreshat tjera në Varshavë, synojnë medalje

Xhudistet e xhudistët e kombëtares së Kosovës kanë zbarkuar në Varshavë të Polonisë dhe janë pritur shumë mirë nga organizatorët.

Lajm i madh për sportistët nga Kosova

Bjellorusia po mendon t’i heqë vizat gjatë periudhës kur në këtë vend do të mbahen Lojërat Evropiane, në vitin 2019.

Majlinda në momentet më të bukura të Olimpiadës (VIDEO)

Federata Evropiane e Xhudos (EJU) në grupin e saj zyrtar në Facebook e ka publikuar një video ku i ka

Xhudoja kosovare drejt Olimpiadës së radhës “Tokio 2020”

Sukseset më të mëdha në arenën ndërkombëtare Kosova deri më tani i ka marrë nga sporti i xhudos, përmes të

Vazhdon shkëlqimi i xhudisteve tona, tjetër medalje për Kosovën

Edhe një xhudiste nga Kosova sot ka rrëmbyer medalje në garat ndërkombëtare. Flaka Loxha në kategorinë deri 57 kilogramë ka

Kelmendi dhe Thaçi urojnë xhudistet e arta

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Ramiz Kelmendi ka shkruar në Facebook se edhe njëherë si shumë herë të tjera në të kaluarën,

Distria Krasniqi e jashtëzakonshme, e artë në Turqi

Distria Krasniqi i solli medalje të artë Republikës së Kosovës. Xhudistja e kombëtares së Kosovës, ka qenë më e mirë

Nora shkëlqeu, fitoi të artën në Turqi

Xhudistja e kombëtares së Kosovës, Nora Gjakova (57 kg) tregoi formë shumë të mirë, e cila në finale arriti të

Distria në finale, Nora në gjymëfinale

Xhudistet e kombëtares së Kosovës po shkëlqejnë në Kupën e Botës që po mbahet në Antalya të Turqisë. Distria Krasniqi

Blerina në Kupën evropiane në Itali

Xhudistja e njohur shqiptare, Blerina Seferi, po vazhdon me garat e fuqishme ndërkombëtare, pasi u bë Kampione ne Kupën e