Judo

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Evropian

Krenaria e sportit kosovar, Majlinda Kelmendi, ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në

Nora Gjakova e jashtëzakonshme, në gjysmëfinalen e Evropianit

Nora gjatë një gare (E plotësuar) – Nora Gjakova shkëlqeu dhe siguroi gjysmëfinalen. Ajo e  mposhti për 1 minutë e

Fjolla Kelmendi eliminohet nga Kampionati Evropian

Fjolla Kelmendi gjatë një gare Xhudistja e talentuar, Fjolla Kelmendi (48 kg) me gjithë luftën e mirë të saj nuk

Distria pësoi humbje

Distria Krasniqi (E plotësuar) – Distria Krasniqi tpësoi humbje nga italiania Odette Giuffrida. Xhudistja Distria Krasniqi bëri luftë të madhe

Edhe një ‘bombë’ e Majlindës, në gjysmëfinalen e Kampionatit Evropian

(E plotësuar) – Majlinda Kelmendi ashtu si i ka hije luftojë edhe ndaj zviceranes, Evelyne Tschopp. Pas 25 sekondave kaloi

Kuka: Nëse do kemi pak fat, do t’i kemi tri finaliste në Evropian

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, beson e shpreson se do të dalin me medalje në Kampionatin Evropian që

Hidhet shorti në Kampionatin Evropian, ja më kë takohet Majlinda me shoqet e saja

Është hedhur shorti në Varshavë për Kampionatin Evropian në xhudo për seniorë.  Xhudistet e kombëtares së Kosovës do të kenë

Këta janë vëllezërit nga Peja që bota u rri gatitu!

Kosova mburret me sportin e xhudos! Xhudoja tani është sport nacional dhe që solli medaljen e parë të artë olimpike

Kosova me gjashte garues ne evropianin e Judos

Kete fundjave në Varshavë do të zhvillohet Kampionati Evropian në xhudo për seniorë. Kombëtarja e Kosovës paraqitet me gjashtë garuese,

Majlinda me trimëreshat tjera në Varshavë, synojnë medalje

Xhudistet e xhudistët e kombëtares së Kosovës kanë zbarkuar në Varshavë të Polonisë dhe janë pritur shumë mirë nga organizatorët.