Judo

Bleri me sukses e operoi këmbën

Kampionia shqiptare në Judo, Blerina Seferi, para disa çasteve na ka njoftuar se ka përfunduar me sukses ndërhyrja që pati

Një nga fotot emocionuese të Majlindës

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, ka bërë një ilustrim jashtëzakonisht atraktiv ndërmjet vetes, kampiones olimpike, Majlinda Kelmendi, e

Kampionia e Evropës u kthye në Kosovë

Kampionia evropiane, xhudistja Majlinda Kelmendi (52 kg), me ekspeditën e kombëtares së Kosovës, sot në orët e mesditës janë rikthyer

Haradinaj, Majlinda dhe Nora, sot ma keni rrit zemrën

Kreu i AAK-së që aktualisht është në Francë është shprehur se “Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe kranaria

Seferi: Pas lëndimit duhet patjetër të operohet

Ish kampionia Ballkanike, Blerina Seferi, ka zbuluar për portalin e vetëm për sporte luftarake “Arena Ring” se të martën do

Kelmendi falënderojë Zotin për medaljen, jam shumë e lumtur

Xhudistja kosovare arriti që të triumfoi në Varashavë të Polonisë në kampionatin evropian. Pejania bëri ‘het-trik’ sa i përket medaljeve

Kuka flet për rezultatet e sotme të garuesve tanë në Evropian

Xhudisti Akil Gjakova (73 kg) dhe xhudistja Loriana Kuka (90 kg) janë eliminuar nga Kampionati Evropian që po mbahet në

Nora Gjakova e bronztë në Evropian

Xhudistja tjetër kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian të xhudos në Varshavë. Në finale, Nora

Ja sa mijëra euro i fiton Majlinda

Edhe një sukses i madh për shtetin e Kosovës. Majlinda Kelmendi (52 kg) është kampioni e re e Evropës në

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Evropian

Krenaria e sportit kosovar, Majlinda Kelmendi, ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në