Judo

Edhe një ‘bombë’ e Majlindës, Distrisë e Norës në rrafshin ndërkombëtar

Edhe një lajm ‘bombë’ për sportin e Kosovës në përgjithësi. Majlinda Kelmendi (52 kg), kampionia olimpike dhe e Evropës, vazhdon

Shqiptari kampion në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Xhudisti me prejardhje nga Kosova, Andi Artani, shpërthen në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai është kampion i ri në

Driton Kuka paralajmëron turneun ndërkombëtarë të xhudos në Pejë

Trajneri i sportit të xhudos, Driton Kuka ka paralajmëruar se Peja do të jetë nikoqiri i “Turneut ndërkombëtarë në Xhudo”.

Bleri me sukses e operoi këmbën

Kampionia shqiptare në Judo, Blerina Seferi, para disa çasteve na ka njoftuar se ka përfunduar me sukses ndërhyrja që pati

Një nga fotot emocionuese të Majlindës

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, ka bërë një ilustrim jashtëzakonisht atraktiv ndërmjet vetes, kampiones olimpike, Majlinda Kelmendi, e

Kampionia e Evropës u kthye në Kosovë

Kampionia evropiane, xhudistja Majlinda Kelmendi (52 kg), me ekspeditën e kombëtares së Kosovës, sot në orët e mesditës janë rikthyer

Haradinaj, Majlinda dhe Nora, sot ma keni rrit zemrën

Kreu i AAK-së që aktualisht është në Francë është shprehur se “Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe kranaria

Seferi: Pas lëndimit duhet patjetër të operohet

Ish kampionia Ballkanike, Blerina Seferi, ka zbuluar për portalin e vetëm për sporte luftarake “Arena Ring” se të martën do

Kelmendi falënderojë Zotin për medaljen, jam shumë e lumtur

Xhudistja kosovare arriti që të triumfoi në Varashavë të Polonisë në kampionatin evropian. Pejania bëri ‘het-trik’ sa i përket medaljeve

Kuka flet për rezultatet e sotme të garuesve tanë në Evropian

Xhudisti Akil Gjakova (73 kg) dhe xhudistja Loriana Kuka (90 kg) janë eliminuar nga Kampionati Evropian që po mbahet në