Judo

Trajneri i Majlinda Kelmendit tani ka një brengë të madhe

Driton Kuka, përzgjedhës i kombëtares së Kosovës në xhudo, ka një brengë të madhe sa i përket kategorizimit të sportit

Rexhepi e Jashari me sukses mesatar nga Kupa evropiane

Gjatë fundjavës në Ploeshti të Rumanisë u zhvillua Kupa evropiane për kadet ku morën pjesë edhe reprezentatuesit e Maqedonisë, Arbresha

Majlinda Kelmendi me biçikletë feston diçka të jashtëzakonshme!

Kampionia olimpike, xhudistja Majlinda Kelmendi, në fakt krenaria e kombit shqiptar, është mjeshtër për të ngas edhe biçikletën! Në fakt,

Agron Kuka: Pretendojnë majat e xhudos botërore

Agron Kuka, Nora Gjakova e Distria Krasniqi Kryetari i Federatës së Xhudos së Kosovës, Agron Kuka, e vlerësoi jashtëzakonisht shumë

Edhe një ‘bombë’ e Majlindës, Distrisë e Norës në rrafshin ndërkombëtar

Edhe një lajm ‘bombë’ për sportin e Kosovës në përgjithësi. Majlinda Kelmendi (52 kg), kampionia olimpike dhe e Evropës, vazhdon

Shqiptari kampion në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Xhudisti me prejardhje nga Kosova, Andi Artani, shpërthen në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai është kampion i ri në

Driton Kuka paralajmëron turneun ndërkombëtarë të xhudos në Pejë

Trajneri i sportit të xhudos, Driton Kuka ka paralajmëruar se Peja do të jetë nikoqiri i “Turneut ndërkombëtarë në Xhudo”.

Bleri me sukses e operoi këmbën

Kampionia shqiptare në Judo, Blerina Seferi, para disa çasteve na ka njoftuar se ka përfunduar me sukses ndërhyrja që pati

Një nga fotot emocionuese të Majlindës

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, ka bërë një ilustrim jashtëzakonisht atraktiv ndërmjet vetes, kampiones olimpike, Majlinda Kelmendi, e

Kampionia e Evropës u kthye në Kosovë

Kampionia evropiane, xhudistja Majlinda Kelmendi (52 kg), me ekspeditën e kombëtares së Kosovës, sot në orët e mesditës janë rikthyer